Tramwaj Szczecin

i

Autor: Marek BAZAK/East News

komunikacja miejska

Tramwaj linii nr 10 w Szczecinie wróci na osiedle Arkońskie i Niebuszewo? Mieszkańcy tego chcą. Komentarz ZDiTM

2024-05-28 10:10

Torowa rewolucja w Szczecinie przyniosła wiele zmian dla szczecinian. Wiele linii tramwajowych zmieniło swoje trasy, doszły też nowe na osiedle Zawadzkiego-Klonowica. Mieszkańcy jednak zastanawiają się, kiedy linia 10 wróci na pętlę na osiedlu Arkońskie-Niemierzyn. Znamy plany ZDiTM.

Komunikacja miejska w Szczecinie. "10" była ważna dla północny miasta

Torowa rewolucja przyniosła wiele zmian dla mieszkańców Szczecina. Nie tylko przez ograniczenia w kursowaniu tramwajów na Dworzec Niebuszewo, ale też komunikacje zastępczą i zmiany tras.

Wielu mieszkańców ubolewało nad zmianami związanymi z tramwajem linii nr "10". Łączyła ona osiedle Arkońskie-Niemierzyn z Gumieńcami. Dla wielu to było jedno z wygodniejszych połączeń, nie tylko ze względu na dojazd do szpitala, ale też i na Cmentarz Centralny.

- Autobus 67, który dojeżdża pod cmentarz jest regularnie opóźniony. Tramwaj 10 z Kołłataja był wygodnym dojazdem. Teraz przesiadam się na tramwaj na placu Rodła. Liczę na powrót - powiedziała dla Eska Szczecin News pani Jadwiga.

Regularnie pod postami o komunikacji miejskiej wiele osób ubolewa nad skróceniem tej trasy do placu Rodła. Tym bardziej, że remont na alei Wyzwolenia już zakończono, więc w teorii nie ma przeciwwskazań, aby "10" połączyła osiedle Arkońskie-Niemierzyn i Niebuszewo z Gumieńcami.

Niecodzienna wystawa na pętli tramwajowej w Szczecinie

Komunikacja miejska w Szczecinie. Czy tramwaj "10" wróci na starą trasę?

Postanowiliśmy w tej sprawie napisać do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Oto odpowiedź:

- ZDiTM działa w tym zakresie. Rozwiązania muszą być dostosowane do sytuacji kadrowo-taborowej operatora - przekazał Kacper Reszczyński z ZDiTM.

Warto dodać, że trwa szkolenie kolejnych nowych motorniczych.