zditm

Darmowa komunikacja miejska w Szczecinie już od 55. roku życia? ZDiTM rozwiewa wątpliwości

2024-04-03 10:40

Ostatnio w internecie zrobiło się głośno o rzekomej darmowej komunikacji miejskiej w Szczecinie dla mężczyzn od 60. i kobiet od 55. roku życia. Jak wyjaśnia rzecznik ZDiTM Kacper Reszczyński, w tych doniesieniach jest mało prawdy.

Darmowa komunikacja dla seniorów w Szczecinie?

Jak wyjaśnia rzecznik ZDiTM, rzeczywiście kobietom od 55. oraz mężczyznom od 60. roku życia przysługują specjalne ulgi. Mowa tu jednak o zniżce na bilety komunikacji miejskiej, a nie całkowite zwolnienie od opłat za przejazd:

- Zgodnie z Załącznikiem nr 3 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z ulgowych przejazdów z ulgą 50% uprawnieni są emeryci – po ukończeniu odpowiednio 55 lat - w przypadku kobiet i 60 lat - w przypadku mężczyzn oraz renciści na podstawie ważnej legitymacji organu emerytalno - rentowego Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość - wyjaśnie Kacper Reszczyński z ZDiTM

Komu w Szczecinie przysługuje darmowa komunikacja miejska?

Jak mówi Załącznik nr 2 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r., komunikacją miejską w Szczecinie za darmo pojadą wszystkie osoby, które ukończyły 70. rok życia. Wystarczy jedynie okazać swój dowód tożsamości przy kontroli biletu. Dla osób pomiędzy 67. a 70. rokiem życia dostępny jest również "Bilet Seniora" (45 zł za pół roku oraz 80 zł za rok przejazdów). 

Należy dodać, że przejazdy liniami turystycznymi wciąż podlegają opłacie, nawet w przypadku ukończenia 70. roku życia przez pasażera. 

Jakim szczecińskim tramwajem jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jak często się spóźniasz?
Zimowa Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie
Listen on Spreaker.