inwestycje

To będzie największy park rozrywki w regionie. Hossoland imponuje rozmiarem!

2023-10-04 15:44

Prace budowlane nad największym parkiem rozrywki na Pomorzu Zachodnim znajdują się w zaawansowanym stadium. Hossoland stanie w Kiełpinie, miejscowości położonej nieopodal Gryfic. Za inwestycję wartą kilkaset milionów złotych odpowiada grupa Hosso ze Szczecina.

Hossoland - największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim 

We wrześniu ubiegłego roku w gminie Brojce wkopano kamień węgielny pod budowę Hossolandu - największego parku rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Powierzchnia inwestycji ma liczyć 40 hektarów, a na odwiedzających czekać będzie 50 oryginalnych atrakcji, 6000 miejsc parkingowych i 75 budynków różnego użytku. Hossoland ma być gotowy w 2024 rok, a w przyszłych latach planowana jest rozbudowa inwestycji o park wodny i dodatkowe atrakcje. Dzięki powstaniu Hossolandu, pracę ma znaleźć ponad 300 osób z regionu: 

Na terenie Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób, a kolejnych kilkaset w firmach współpracujących. Mowa o stanowiskach takich jak np. animatorzy, operatorzy urządzeń, pracownicy gastronomii, konserwatorzy, kasjerzy, pracownicy biurowi. – Hossoland to kluczowa inwestycja nie tylko dla Gminy, ale także całego regionu. Realizując naszą inwestycję, chcemy dać lokalnej społeczności nowe szanse na rozwój i optymistyczną wizję przyszłości – mówił w zeszłym roku Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso

Ruszyły pracę nad Hossolandem - co jest budowane? 

Hossoland będzie parkiem tematycznym, dotyczącym morskich legend. Na 40 hektarach ziemi staną 4 krainy tematyczne: Miasto Syrenki, Królestwo Baltambrya, Kraina Wikingów oraz Dolina Kopalni. Przewidywane oddanie parku rozrywki zapowiadane jest na wiosnę 2024 roku. Już teraz w Brojcach trwają zaawansowane prace budowlane:

Budowa Hossolandu jest już mocno zaawansowana. Każdego dnia widzimy postępy prac, a założenia projektowe nabierają realnych kształtów. Aktualnie prowadzone są prace konstrukcyjne i instalacyjne. Część budynków jest już w stanie surowym w kolejnych wznoszone są już ściany. Widać już także zarys latarni, która będzie najwyższym obiektem w parku. Jednocześnie w trakcie realizacji jest wejście główne do parku, czyli rzeźba wikinga i syrenki - powiedziała nam Anna Olszonowicz, przedstawicielka Grupy Hosso

Zobaczcie, jak prezentuje się Hossoland w naszej galerii zdjęć!