Policja

Seria otruć psów w Szczecinie. Zatrzymano podejrzanego 39-latka

2024-05-28 10:04

Już w zeszłym roku pojawiały się pierwsze doniesienia o truciu psów w Szczecinie. Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie intensywnie pracowali nad sprawą i zatrzymali 39-latka, który prawdopodobnie odpowiada za te czyny. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny.

Zatrzymano podejrzanego o trucie psów w Szczecinie

Od zeszłego roku szczecińscy śledczy intensywnie pracowali nad sprawą trucia psów w naszym mieście. Odbyło się m.in. spotkanie z właścicielami poszkodowanych zwierząt. Niestety działania zatrzymanego mężczyzny doprowadziły do śmierci niektórych z otrutych psów:

Mundurowi ustalili że nieznany wówczas sprawca rozrzucał wyroby mięsne - kiełbasę z zawartością niebieskich granulek z ostrymi elementami tj. szpilek, haczyków wędkarskich. Była to najczęściej ujawniana trutka, przez którą wiele psów znajdowało się w stanie zagrożenia życia i zdrowia lub dochodziło do ich zgonów - podaje szczecińska policja

Po zleceniu badań toksykologicznych okazało się, że środkiem używanym do trucia zwierząt był środek do zwalczania ślimaków. Na szczęście dzięki zabezpieczeniu wizerunku mężczyzny, który pojawiał się w miejscach zbrodni, szczecińscy policjanci doprowadzili do zatrzymania 39-latka:

Ponadto w miejscach, gdzie dochodziło do zdarzeń policjanci zabezpieczyli wizerunek mężczyzny. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ustalili i zatrzymali 39-latka w miejscu zamieszkania - czytamy w raporcie policji

Policja udostępniła zdjęcia znalezionej trutki na ślimaki oraz haczyków i śrubek wykorzystywanych do trucia zwierząt. Aktualnie 39-latek przebywa pod policyjnym nadzorem. 

Pies wskazał policjantom drogę do swojego domu. Zaskakująca historia w Gołdapi