BLIK

i

Autor: Deposit/East News

bankowość

Rewolucja w BLIKu. Polacy długo czekali na te funkcje!

2024-05-24 13:24

BLIK to jedno z rewolucyjnych rozwiązań w polskich płatnościach. Za pomocą wpisania szybkiego kodu, jesteśmy w stanie zapłacić za zakupy bez posiadania karty! Jak się okazuje, twórcy BLIKa postanowili wprowadzić kolejne, rewolucyjne rozwiązania, które na pewno zadowolą Polaków.

BLIK przy stałych płatnościach

Dobre informacje przekazał operator płatności BLIK- PSP. Okazało się, że Narodowy Bank Polski wydał zgodę na rozszerzenie działalności aplikacji i płatności.

Wielu Polaków czekało na takie rozwiązanie, bo dzięki temu będzie można obejść w wielu przypadkach podpinanie kart czy opłacanie właśnie za pomocą nich różnych subskrypcji.

Nowe udogodnienia w BLIK przy stałych płatnościach i to w trzech formach:

  • automatyczna autoryzacja płatności na stałą kwotę za np. Netflixa;
  • potwierdzanie płatności powtarzalnych BLIK (obecnie niektóre banki w Polsce testują takie rozwiązanie);
  • automatyczne potwierdzenie każdej transakcji BLIK ze zmienną kwotą i częstotliwością (współpraca z np. dostawcami prądu)

Płatności powtarzalne istniały już w BLIK, ale w formie podstawowej - klienci m.in. Banku Pekao mogli ustawiać takie stałe płatności, ale jednocześnie regularnie je potwierdzać.

Czy UE zrezygnuje z GOTÓWKI?

BLIK Płacę Później i "odroczone płatności"

BLIK we współpracy z VeloBank i Millennium wprowadził kolejną opcję - BLIK Płacę Później.

Limit będzie wynosił do 4 000 złotych za zakupy. Polega na to na tym, że nie płacimy w chwili zakupu - tylko w przeciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.

BLIK Płacę Później będzie zdecydowanie rewolucyjnym rozwiązaniem i niektórzy porównują je do płatności niczym z Allegro. Na razie nie wiadomo, czy usługa płacenia w późniejszym terminie będzie również w innych bankach.

Te banknoty stracą ważność w 2024 roku. Musisz je koniecznie wymienić! Aktualne dane!

BLIK współpracuje z Google Play

Współpraca BLIKA z Google Play będzie sporym ułatwieniem dla użytkowników telefonów z Androidem.

- Korzystanie z BLIKA w sklepie Google Play jest niezwykle proste i przebiega analogicznie jak na innych platformach. Podczas zakupów wystarczy wybrać BLIKA jako metodę płatności, otworzyć aplikację mobilną banku i wygenerować w niej sześciocyfrowy kod. Następnie należy wprowadzić go na platformie Google. Po autoryzacji płatności, zakupione produkty zostaną szybko przetworzone i udostępnione kupującem - przekazuje BLIK na swojej stronie

Co ważne, płatność BLIK w Google Play może być tylko w przypadku zakupów jednorazowych. To spore ułatwienie dla użytkowników Androida, gdyż wielu z nich nie będzie musiało podłączać karty, aby zrealizować zakupy.