bankomat

i

Autor: Marek BAZAK/East News

bankowość

Kolejny bank wprowadzi płatnego BLIKa? Jest kluczowa decyzja

2024-05-23 7:55

Gdy mBank zdecydował się na zmiany w koncie i postanowił wprowadzić płatny BLIK, ludzie mocno na to zareagowali, m.in. odejściem z tego banku. Jak się okazuje, inna instytucja od 1 czerwca 2024 też miała wprowadzić płatny BLIK. Czy to zrobi? Mamy oficjalną odpowiedź!

Płatny BLIK w mBanku to rewolucja?

MBank zdecydowanie jako pierwszy odważył się na ogromne zmiany w transakcjach, m.in. płatny BLIK. Wywołało to ogromne oburzenie wśród klientów, którzy po wyliczeniu, masowo postanowili przejść do innych instytucji finansowych. Wtedy nagle mBank postanowił wprowadzić "nowe konto do usług", w którym poniekąd zachowano zasady przed wielką rewolucyjną, oprócz zwiększenia darmowej kwoty przy wypłacie z bankomatu.

Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie

Płatny BLIK w Banku Pekao według cennika

Klienci Banku Pekao odkryli, że promocja ich banku dotyczącego darmowego BLIKa kończy się w sumie 31 maja, czyli od 1 czerwca 2024 powinien wejść płatny BLIK.

Faktycznie, w sieci widnieje informacja o takiej obniżce. W taryfach prowizji widać, że BLIK jest płatny w kilku sytuacjach. Oto one.

  • Pobieranie pieniędzy w bankomatach nienależących do Banku PEKAO za pomocą BLIK - 0,4% min. 2 zł.
  • Przelew BLIK od każdej transakcji  - 1 zł.
  • Przelew na prośbę BLIK od każdej transakcji - 1 zł.

Wywołało to sporą dyskusję w social mediach, głównie dlatego, że wiadomo, jak skończyło się wprowadzenie płatnego BLIKA w mBanku.

Te banknoty stracą ważność w 2024 roku. Musisz je koniecznie wymienić! Aktualne dane!

Czy Bank Pekao wprowadzi płatnego BLIKa?

Klienci masowo pytali w social mediach, czy promocja zostanie przedłużona. Postanowiliśmy wysłać zapytanie o to, czy Bank Pekao utrzyma promocję dotyczącą darmowego BLIKa. Otrzymaliśmy taką odpowiedź.

- Promocja została przedłużona na kolejny okres. Okres obowiązywania promocji - od 1 czerwca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r - przekazało portalowi eska.pl Biuro Prasowe Bank Pekao S.A.

Oznacza to, że Bank Pekao dalej ma promocję na bezpłatnego BLIKa.