Pogoń Szczecin

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Korona Kielce! Pierwsza kolejka ligowa 2024/25

2024-07-20 19:22

Pierwszy kolejka PKO Ekstraklasy sezonu 2024/25 i mecz szczecińskiej Pogoni z Koroną Kielce. Dla Portowców był to pierwszy poważny sprawdzian od finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Jak wypadli w meczu otwarcia na stadionie im. Floriana Krygiera?

Sędzia główny meczu: Marcin Szczerbowicz

Początek sezonu stanowi okazję do zaprezentowania trudów, które poczyniło się podczas letniego okresu przygotowawczego. I od pierwszej minuty Pogoń chciała potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Dobre wejście w mecz i kilka szybkich akcji pod bramką Dziekońskiego niosło ze sobą obietnicę udanego spotkania. Gra zaostrzyła się w okolicy dziesiątej minuty. Dwie żółte kartki, po jednej dla każdej z drużyn, stanowiły przestrogę przed brzydką grą, zastosowaną przez sędziego Szczerbowicza. Pierwsza połowa stała pod znakiem rwanej gry, podczas której żaden z zespołów nie mógł zdobyć pełnej inicjatywy. Lepszy obraz prezentowała Pogoń, która przypieczętowała lekką przewagę bramką w 35. minucie spotkania. Świetna akcja greckiego duetu. Dośrodkowanie Leonardo Koutrisa wykorzystał Efthymios Koulouris, który z najbliższej odległości skierował półwolejem piłkę do bramki. Pogoń chciała zamknąć pierwszą część meczu i wykorzystać nadarzające się sytuacje, dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał chociażby Vahan Bichakchyan, który w 39. minucie został powstrzymany przez bramkarza Korony.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Pogoni Szczecin.

Pogoń Szczecin - najlepsi kibice w Polsce!

Zwycięstwo Pogoni w pierwszej kolejce sezonu

Na drugą połowę obie drużyny wyszły bez personalnych zmian w składach. Nie były one jednak potrzebne do podwyższenia prowadzenia. Na początku drugiej połowy, w 47. minucie sędzia dyktuje rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym Korony Kielce. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Efthymios Koulouris, który tym samym kompletuje dublet. Pogoń zdecydowanie dążyła do uspokojenia gry w drugiej połowie. Mniej sytuacji podbramkowych zarówno ze strony Pogoni jak i Korony skutkowało zwolnieniem tempa gry i zwiększoną liczbą pojedynków w środku pola. Nieco ostrzejsza gra przyjezdnych z Kielc była szybko studzona przez sędziego. W 70. minucie żółtą kartkę ujrzał Mariusz Fornalczyk. Ostudziło to nieco zapędy gości. Końcówka spotkania była taktycznym spokojem gospodarzy ze Szczecina. Nieliczne ataki graczy w żółto-czerwonych koszulkach były szybko przerywany, a Pogoń utrzymywała się przy piłce. Nie był to jednak koniec emocji w meczu. W 85. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystuje wychowanek Pogoni Szczecin, Kacper Łukasiak, który strzałem z okolicy 15 metra pokonuje bramkarza Korony. Pewne zwycięstwo 3:0 Pogoni Szczecin w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy. Ważne 3 punkty dla Dumy Pomorza.

Frekwencja: 18 743 kibiców