Kwiat za grat

i

Autor: CC0/PIXABAY.COM/FelixMittermeier

​Masz za dużo „gratów”? Możesz je oddać!

2021-10-19 13:08

A to wszystko za sprawą jesiennej akcji „Kwiat za grat”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przynieść stare telefony, ładowarki czy sprzęt AGD, w zamian otrzymają sadzonki kwiatów.

Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. Sadzonki kwiatów są jedynie symbolicznym podziękowaniem za przyniesienie elektrośmieci. Niezależnie od ilości “gratów” każda rodzina otrzymuje jedną lub  dwie sztuki.

Postanowiliśmy wyróżnić wyjątkowo przykładnych Szczecinian przynoszących dużo „gratów” i nagrodzić ich specjalnymi sadzonkami. W jesiennej edycji Enea Operator przygotowała wyjątkową niespodziankę. – informuje Anna Krukowska, koordynator akcji z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wiosenna edycja akcji „Kwiat za grat” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Postanowiliśmy wspólnie ze studentami uruchomić po raz pierwszy w tym roku edycję jesienną. Będziemy obdarowywać mieszkańców Szczecina m.in. sadzonkami magnolii, która jest symbolem miasta. Chcemy, by w stolicy Pomorza zachodniego, wiosną zakwitło jeszcze więcej tych przepięknych roślin. – dodaje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy Szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (23.10) na Jasnych Błoniach

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie