Złodzieje poszukiwani przez zachodniopomorską policję. Pomóż ich znaleźć!

2023-01-27 12:54

Zachodniopomorska policja poszukuje tych mężczyzn, ponieważ podejrzewani są o kradzież. Rozpoznajesz ich? Zgłoś się na policję!

Mężczyźni poszukiwani w Zachodniopomorskiem. Podejrzewani są o kradzieże!

Poszukiwani są ze względu na art. 278:

  • § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
  • § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  • § 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
  • § 5. Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.

Mogą oni znajdować się nie tylko w swojej miejscowości, ale również na terenie całego województwa. Część z nich jest poszukiwani od miesiąca, niektórzy – od kilku lat.

Zachodniopomorscy mężczyźni poszukiwani przez policję: gdzie się zgłosić?

Najprościej będzie na najbliższy komisariat. Policja powinna skontaktować się z jednostką, która poszukuje danej osoby i zgłosić, że w tej miejscowości znaleziono poszukiwaną.

- Można też kontaktować się pod numerem alarmowym 112. Oczywiście zgłaszającym zapewniamy anonimowość – mówią policjanci.

Za ukrywanie poszukiwanej osoby, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Spis pochodzi ze strony poszukiwani.policja. Stan na 27 stycznia 2023 rok.

Sonda
Czy jesteś zadowolony/zadowolona z pracy policji?