Sanepid

i

Autor: Canva

Region

Zatrucie pokarmowe w ośrodku wypoczynkowym. Ponad 40 seniorów z objawami

2024-06-17 13:18

W ośrodku wypoczynkowym w Pogorzelicy doszło do masowego zatrucia pokarmowego. Poszkodowanych zostało ponad 40 seniorów. Trwają badania sanepidowskie, których wyniki poznamy już niebawem. Szczegóły poniżej.

Zatrucie pokarmowe w Pogorzelicy

Jak informuje portal RMF24, do zdarzenia doszło w weekend (14-16 czerwca). Wczasowicze zaczęli uskarżać się na wymioty i gorączkę, czyli objawy typowe dla zatrucia pokarmowego. Problemy zdrowotne dotknęły ponad 40 gości ośrodka wypoczynkowego i kilka osób z personelu. Zgodnie z zaleceniami sanepidu osoby, u których wystąpiły objawy są izolowane w pokojach w ośrodku. Pobieranie próbek i wymazów od chorych trwało do niedzielnego wieczora, a badaniom podlegali również pracownicy przygotowujący posiłki w ośrodku.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Przyczyny zatrucia pokarmowego w Pogorzelicy

Przyczyny masowej choroby są ustalane przez sanepid. Zabezpieczone zostały posiłki jedzone przez grupę chorych, a wyników badań możemy spodziewać się najwcześniej w środę, 19 czerwca. Najczęściej za występowanie zatrucia pokarmowego odpowiedzialne są obecne w żywności, bakterie, wirusy lub pasożyty. Objawami są biegunka, wymioty, podwyższona temperatura ciała, bóle brzucha oraz nudności. Leczenie przebiega w zależności od rozwoju choroby lecz najczęściej przechodzi ona sama po kilku dniach. O szczegółach będziemy informować, gdy tylko pojawią się wyniki badań.

Listen on Spreaker.