Pogoda po majówce zaskoczy. Powieje chłodem i będą burze

i

Autor: pixabay.com

pogoda

Załamanie pogody. Burze i ulewy w województwie zachodniopomorskim

2024-05-20 19:40

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałkowe popołudnie (20 maja) wydał alerty trzeciego, najwyższego stopnia, ostrzegające przed burzami z gradem, jakie mogą wystąpić w sześciu powiatach. Szczegóły poniżej.

Załamanie pogody w Zachodniopomorskiem. Wydano ostrzeżenia

Na terenie województwa zachodniopomorskiego alerty najwyższego, trzeciego stopnia aktualnie obowiązują dla obszaru powiatów: stargardzkiego, gryfińskiego, polickiego i goleniowskiego oraz powiatów miejskich: Szczecin i Świnoujście.

Według prognoz na tym terenie w poniedziałek do północy mogą występować burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 80 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.

Wcześniej, w poniedziałek przed południem, IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia dla wszystkich zachodniopomorskich powiatów. Intensywne opady deszczu, które w Szczecinie zaczęły się około godz. 13, spowodowały podtopienia ulic i utrudnienia w ruchu. Strażacy od kilku godzin są wzywani do zalanych piwnic."Na godzinę 17.30 odnotowano około 50 zdarzeń związanych z silnym opadem deszczu. Brak osób poszkodowanych" - przekazał PAP mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformował PAP o spowodowanych przez burze i nawalne opady deszczu problemach z zasilaniem odcinka linii kolejowej między stacjami Szczecin Główny a Dziewoklicz. Czasowo wstrzymany został tam ruch pociągów.

Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?