Wydarzenia

Zabytkowe samochody przejechały ulicami Szczecina! Rajd motoryzacyjnych perełek [ZDJĘCIA]

2024-06-09 18:35

Około 60 zabytkowych samochodów można było dzisiaj podziwiać na dziedzińcu Muzeum Techniki w Szczecinie. Z okazji 21. edycji Rallye Stettiner Haff mieszkańcy Szczecina byli świadkami rajdu motoryzacyjnych konstrukcji z poprzedniego wieku.

Motoryzacyjny raj

W sobotę, 8 czerwca, ulicami Szczecina przejechały uczestniczące w 21. edycji rajdu Rallye Stettiner Haff samochody i motocykle z poprzednich dekad. Koneserzy motoryzacji mogli dostrzec wiele interesujących modeli aut, które na swoim koncie mają setki tysięcy przejechanych kilometrów, a daty ich produkcji sięgają ponad 50 lat. Rajd rozpoczął się w niemieckiej miejscowości Eggesin a trasa przejazdu tradycyjnie przebiegała wzdłuż Zalewu Szczecińskiego.

Uczestnicy wyścigu mogli startować w 4 kategoriach:

  • samochody osobowe wyprodukowane do 1970 roku;
  • samochody osobowe wyprodukowane do 1971 roku;
  • motocykle;
  • samochody ciężarowe.

Trasa rajdu biegła przez niemieckie i Polskie miasta, a jej łączna długość wyniosła ok. 300 km.

Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zamku w Rydzynie z wizytą w Lesznie

Szczecińska wystawa

Jednym z ostatnich punktów wydarzenia była wystawa biorących udział w rajdzie samochodów i motocyklów. Pojazdy zaparkowały na dziedzińcu Muzeum Techniki, na ulicy Niemierzyńskiej 18a. Na zwiedzających czekało ok. 60 maszyn. Wielu kierowców brało udział w wyścigu wielokrotnie, chętnie opowiadali oglądającym o swojej pasji i miłości do motoryzacji. Auta mają za sobą kawał historii, wiele z nich jest regularnie odrestaurowywanych, przerabianych i udoskonalanych co potwierdza wyjątkowość przedsięwzięcia jakim jest Rallye Stettiner Haff.