zwierzęta

Wybrano najbrzydszego psa na świecie. Walczył o wygraną aż pięć razy!

2024-06-25 12:15

Od wielu lat w Stanach Zjednoczonych wybierany jest najbrzydszy pies na świecie. W 2024 roku o ten "zaszczytny tytuł" walczyło aż 8 psiaków. Zebrały się w Kalifornii i musiały przekonać jury, że to one są faktycznie najmniej urodziwe. Wygrał jeden, który o zwycięstwo walczył już 5 razy. W końcu się udało. Poznajcie najbrzydszego psa na świecie.

Konkurs na Najbrzydszego Psa Na Świecie

Konkurs rozpoczęto już w latach 70. ubiegłego wieku i miał to być sposób na zbieranie pieniędzy dla jednego stowarzyszenia w Kalifornii. Na przestrzeni lat zaczął on zyskiwać popularność.

Mimo, że psy pochodzą zazwyczaj ze Stanów Zjednoczonych to jak zaznaczają organizatorzy - mogą się zgłaszać zwierzęta z całego świata. Jednocześnie organizator pomaga adoptować potrzebujące psiaki. Zwycięzca oprócz tytułu utrzymuje także 5000 dolarów i trofeum.

Jednym z głównych celów konkursu jest fakt, że brzydkie psy zasługują również na godne życie i możliwość posiadania kochającego domu.

Pies przyjaciel w Bydgoszczy

Pekińczyk Wild Thang wybrany najbrzydszym psem na świecie

W 2024 roku startowało 8 psiaków, jednak zwycięzca był tylko jeden. Śmiano się, że fani go od lat kochali. Nic dziwnego, o nagrodę walczył aż 5 razy!

- Był ulubieńcem fanów. Trochę jak druhna, ale nigdy panna młoda. Naprawdę złapał nas za serce i zasłużył na wygraną - śmiał się jeden z sędziów.

Wild jako 10-tygodniowy szczeniak został zdiagnozowany - ma poważną chorobę, przez którą nie do końca rosły jemu prawidłowo zęby, ale i ma problemy z mięśniami w jednej z łapek.

- Nigdy nie był też strzyżony, ale właścicielka goli jemu brzuch. Uwielbia spać na zimnych powierzchniach - opowiedział inny juror.

Jak zaznacza właścicielka, Wild Thang kocha być rozpieszczany, szczególnie poprzez przytulaski i mizianko.

Organizatorzy zaznaczają, że warto świadomie adoptować psy.

A jak wygląda najbrzydszy pies na świecie? Zobacz naszą przeuroczą galerię zdjęć!

Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!

Pytanie 1 z 15
1. Rasa na zdjęciu to:
Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!