Policja

i

Autor: policja.gov.pl

Śmierć

W podmanowskim lesie odnaleziono szczątki. Czy to zaginiona Elżbieta Giedo?

2023-03-22 10:12

20 marca koszalińska policja przekazała informacje o odnalezieniu szczątek ciała w podmanowskim lesie. Odnalazł je przypadkowy spacerowicz. Czaszka i kości znajdowały się w pobliskich mokradłach, 4 kilometry od ostatniego ustalonego miejsca pobytu zaginionej Elżbiety Giedo z Koszalina.

Odnaleziono szczątki kobiety - prawdopodobnie należą do Elżbieta Giedo

Na szczątki w miniony weekend miał natknąć się przypadkowy spacerowicz, który wybrał się do podmanowskiego lasu nieopodal Rosnowa. To właśnie tam ostatni raz widziana miała być zaginiona w 2021 roku Elżbieta Giedo z Koszalina. Spacerowicz dokonał makabrycznego odkrycia. W jednym z mokradeł dostrzegł czaszkę, kości i porzucone ubrania!

- Ludzkie kości, czaszkę, fragmenty odzieży i buty znalazł w podmanowskim lesie spacerowicz. Prawdopodobnie szczątki należą do zaginionej Elżbiety Giedo z Koszalina. Pewność będziemy mieć dopiero, gdy otrzymamy wyniki badań genetycznych. Materiał porównawczy pobraliśmy już dawno, po zaginięciu. Tak więc, to kwestia kilku tygodni, by ostatecznie wykluczyć bądź potwierdzić nasze przypuszczenia – powiedziała nadkomisarz Monika Kosiec z KMP w Koszalinie

Mimo że okoliczności śmierci kobiety mogą wywoływać pewne podejrzenia, to policja zapewnia, że w zdarzeniu swojego udziału nie miały osoby trzecie. Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku, kiedy kobieta ugrzęzła w podmokłym podłożu.

Zaginięcie Elżbiety Giedo z Koszalina

Elżbieta Giedo zaginęła 14 lipca 2021 r. w Rosnowie, w dniu swoich urodzin. Podczas spaceru z koleżanką Pani Elżbieta miała zboczyć z trasy i wejść do lasu nieopodal Rosnowa. Wtedy kontakt z kobietą się urwał. Miała być ok. godz. 16 na parkingu leśnym przy drodze nr 168, prowadzącej do Rosnowa. Fundacja Itaka udostępniła informacje o zaginionej:

  • data zaginięcia: 14.07.2021
  • miejsce zaginięcia: Rosnowo, woj. zachodniopomorskie
  • wiek w chwili zaginięcia: 65 lat
  • aktualny wiek: 66 lat
  • wzrost: 168.0 cm
  • kolor oczu: piwne
  • dodatkowe informacje: pieprzyk po lewej stronie nosa