Urząd Miasta w Świnoujściu

i

Autor: Urząd Miasta Świnoujścia

Budynek magistratu w Świnoujściu będzie ocieplony i odnowiony, ale też bardziej EKO

2021-03-22 12:30

Urząd Miasta w Świnoujściu zmieni się nie do poznania dzięki gruntownej termomodernizacji, którą budynek przejdzie dzięki współpracy władz miasta i Urzędu Marszałkowskiego. Na realizację inwestycji ponad 2,8 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. Po zakończeniu prac gmach ma wpisywać się w najnowsze trendy.

Obiekt Urzędu Miasta stanie się bardziej przyjazny środowisku. Zamontowane zostaną m.in. pompy ciepła, powstanie instalacja fotowoltaiczna, ulepszona zostanie instalacja ciepłej wody użytkowej oraz wyremontowany zostanie strop. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku - tłumaczy Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia. 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zostaną zakończone w czerwcu przyszłego roku. Wcześniej dzięki unijnemu wsparciu podobne inwestycje przeprowadzono w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, przedszkolu nr 9 oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej w Świnoujściu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Niedźwiedź gonił mężczyznę