Fabryka Wody w Szczecinie

i

Autor: materiały prasowe

Budynki

Szczecińska Fabryka Wody z nominacją w konkursie architektonicznym! Spore wyróżnienie

2024-07-09 13:21

Nowo otwarta Fabryka Wody zdążyła już zdobyć nominację w prestiżowym konkursie architektonicznym World Architecture Festival 2024. Szczeciński budynek zdobył zakwalifikował się do finału w kategorii Sport, dzięki unikalnej otwartości architektury i multifunkcyjności.

World Architecture Festival

World Architecture Festival (w skrócie WAF) to coroczny festiwal i ceremonia wręczenia nagród dla najbardziej innowacyjny, estetycznych oraz spełniających szczególne funkcje budynków. Jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali architektonicznych i deweloperskich, podczas którego wręczane są statuetki w wielu kategoriach, a architekci całego świata wyczekują finałowego dnia konkursu. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku w Barcelonie, następnie gala nagród przenosiła się do Singapuru, Amsterdamu czy chociażby Berlina. Co roku do konkursu zgłaszanych jest ponad 1000 prac spośród których ok. połowa jest prezentowana podczas finału. W 2011 roku utworzono podobne przedsięwzięcie, z tą różnicą, że skupiało się na designu wnętrz budynków. INSIDE Festival odbywa się równolegle z WAF. By móc walczyć o główną nagrodę w obu festiwalach uczestnicy wnoszą opłatę i zgłaszają projekty, które następnie prezentują przed jury.

"Fabryka Wody" w Szczecinie otwarta

Fabryka Wody wśród finalistów

Szczecińska Fabryka Wody niedawno miała swoje otwarcie i przyciągnęła tłumy odwiedzających. Teraz będzie miała okazję powalczyć o główną nagrodę w kategorii Sport na World Architecture Festival 2024. Budynek został doceniony dzięki unikalnej otwartości architektury i multifunkcyjności, ale to nie jedyne jego zalety. Jak czytamy na stronie konkursu, Fabryka Wody jest przełomowym projektem architektonicznym i rekreacyjnym.

Fabryka Wody wykracza poza konwencjonalne przestrzenie rekreacyjne i oferuje zaprojektowane przez architektów centrum edukacyjne o powierzchni 4500 metrów kwadratowych. Centrum to pełni funkcję centrum wiedzy, zapewniając wyjątkowe połączenie między odwiedzającymi a informacjami. - głosi opis budynku na stronie festiwalu.

Szczeciński budynek nie będzie miał jednak łatwej konkurencji. W szranki o nagrodę w kategorii Sport stanie wraz z:

  • Academia Atlas (Meksyk)
  • Češča Vas Pool Complex (Czechy)
  • Fiber Gym (Iran)
  • National Rugby Training Centre (Australia)
  • Parramatta Aquatic Centre (Australia)
  • SAFRA Choa Chu Kang Clubhouse (Singapur)
  • Xiang’an Sports Exchange Center (Chiny)
  • Xiangyang National Sports Center Project (Chiny)

Zwycięzców we wszystkich kategoriach poznamy podczas finału odbywającego się w Singapurze, w listopadzie tego roku.

Pływasz jak ryba w wodzie? Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na ratownika wodnego! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Skacząc do nieznanej wody, wybierasz skok