Ruszyła budowa skateparku w Dąbiu

2022-10-17 15:55

Prace nad długo zapowiadanym projektem obywatelskim w końcu ruszyły. W Dąbiu, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 71, powstanie nowy skatepark.

Inwestycja ruszyła

Projekt "Skatepark w Dąbiu" został zaproponowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego już w 2020 roku. Jednak ze względu na postępujące niedogodności formalne, jego budowa zaczęła się dopiero w tym miesiącu. Skatepark będzie zlokalizowany na Placu Orła, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki, znajdującej się przy ulicy Bośniackiej.

- Jesteśmy na drugim etapie budowy. Prace przebiegają w dobrym tempie. Wszystko idzie w kierunku, w którym zostało zaplanowane - mówi jeden z pracowników budowy.

Nowoczesne wyposażenie

Skatepark będzie wyróżniał się innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi. W skład inwestycji wejdzie aż dziewięć atrakcji, takich jak m.in. rampy, poręcze oraz grindboxy. Betonowa nawierzchnia ma być odpowiednia dla miłośników deskorolek, hulajnóg, rolek oraz rowerów BMX.

- Zadanie, które powinno potrwać maksymalnie 270 dni, kosztuje Zakład Usług Komunalnych 1,074 miliona złotych. W tej cenie wykonawca musi przygotować nowoczesny skatepark: oświetlony, z wieloma dodatkowymi atrakcjami - powiedział Kurierowi Szczecińskiemu Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.