świat

Potężna błyskawiczna powódz w Dubaju. Kolejny dzień utrudnień w mieście szejków

2024-04-17 14:04

Zjednoczone Emiraty Arabskie we wtorek 16 kwietnia 2024 roku zaliczyły największe opady w historii kraju. Choć na środę nie zapowiedziano kolejnych opadów, mieszkańcy są gotowi na najgorsze. Odczuwają też poważne skutki wtorkowej ulewy. Są dalsze problemy na megalotnisku w Dubaju

Ogromne opady w Dubaju spowodowały paraliż miasta

Dubaj to nie tylko ogromne centrum biznesowe, turystyczne, ale też i przesiadkowe. Turyści często podczas 24h przesiadki stają się na szybko eksplorować miasto.

Jednak ten kwiecień w Dubaju nie zostanie zaliczony do najszczęśliwszych. Jak się okazuje, Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że to były największe deszcze w historii kraju. Niektóre atrakcje dalej są zamknięte, a niektóre szkoły pracują zdalnie.

Największe problemy jednak ma megalotnisko w Dubaju - jeden z najważniejszych węzłów przesiadkowych na świecie. Część przylotów i odlotów dalej zostało odwołane z powodu braku załóg samolotów (nie mogły dotrzeć na lotnisko). Występują ogromne problemy z odprawami pasażerów. Niektóre loty przekierowano na inne okoliczne lotniska. Stan odlotów na lotnisku w Dubaju można zobaczyć na ich stronie. Większość ma komunikat "delayed" lub "cancelled".

- Radzimy NIE przyjeżdżać na lotnisko, chyba że jest to absolutnie konieczne. Loty są nadal opóźnione i przekierowane. Sprawdź status swojego lotu bezpośrednio u linii lotniczej. Ciężko pracujemy, aby jak najszybciej przywrócić działalność w bardzo trudnych warunkach - przekazało lotnisko w Dubaju.

NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38