pogoda

Tragiczna sytuacja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dubaj znalazł się "pod wodą"

2024-04-16 19:32

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich ulewne deszcze czy gwałtowne burze nie są czymś często spotykanym. 16 kwietnia 2024 roku pokazał, że mieszkańcy Dubaju muszą być już gotowi nie tylko na upały, ale i załamana pogody. Największy problem mają też podróżnicy przesiadający się w Dubaju.

Dubaj "pod wodą". Ogromne problemy mieszkańców

Sami Emiratczycy nie spodziewali się takich zmian pogodowych. 16 i 17 kwietnia przez Zjednoczone Emiraty Arabskie przejdą gwałtowne burze z deszczem oraz gradem. Mieszkańcy m.in. Dubaju nie są przyzwyczajeni do takich zmian pogodowych. Choć władze zachęcały do pozostania w domach w miarę możliwości, wielu mieszkańców właśnie Dubaju postanowiło wyjechać na miasto. Efekt ich "podróży" można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Ogromne problemy były też w metrze, choć co ciekawe, Urząd ds. Dróg i Transportu zachęcił właśnie do wybrania tego środka transportu. Przez chwilę występowały tam zalania poszczególnych stacji metra, ale w ramach tego puszczono zastępczą komunikację autobusową.

Pomiędzy Abu Zabi a Dubajem autostrady też są zalane, przez co utworzły się ogromne korki. Odwołano nawet mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?

Megalotnisko w Dubaju z problemami

Lotnisko w Dubaju jest jednym z głównych węzłów przesiadkowych dla wielu mieszkańców globu. Obsługują oni prawie 100 mln pasażerów rocznie. Jakikolwiek kilkuminutowy poślizg powoduje problemy z ruszeniem innych samolotów, a co za tym idzie - opóźnienia na innych szlakach lotniczych.

16 kwietnia 2024 międzynarodowy port lotniczy w Dubaju przekazał na portalu X, że występują ogromne opóźnienia. Odwołano już kilka samolotów (przylot i odlot), a inne przekierowano na okoliczne lotniska. Linie lotniczej FlyDubai proszą, aby pasażerowie wyjątkowo przybyli na lotnisko nie 2 godziny przed lotem, a nawet 4. Dodatkowo zalecane jest sprawdzenie na stronie lotniska w Dubaju, czy nie ma informacji o odwołanym locie.

Jednocześnie DXB zapewniają, że pracują nad przywróceniem normalnego funkcjonowania lotniska.