Pogoń - Piast

Autor: Mateusz Tomaszewicz

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice [RELACJA NA ŻYWO]

2021-08-08 14:39

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Piast Gliwice 1 do 0. Po uderzeniu Silvy piłka odbiła się od Czerwińskiego i wpadła do bramki obok bezsilnego golkipera rywali. Poniżej przebieg meczu.

90+5

Koniec spotkania, Pogoń wygrywa 1-0 po bramce Silvy.

90+4

Faulowany Mariusz Fornalczyk, rzut wolny dla Pogoni 25 metrów od bramki Placha.

90+3

Pogoń ma swoje okazje, wchodzi w pole karne przeciwnika, nie kończy się to jednak strzałami.

90

Sędzia Tomasz Kwiatkowski dolicza co najmniej 5 minut.

87

Kolejna interwencja Stipicy ratuje Pogoń od straty bramki.

82

Przerwa w grze, w polu karnym Piasta leży Piotr Parzyszek i jeden z zawodników gości.

83

Wymuszona zmiana w zespole z Gliwic. Tomas Huk schodzi z boiska po zderzeniu z Piotrem Parzyszkiem, wchodzi Ariel Mosór.

80

Podwójna zmiana Pogoni. Kosta Runjaić posyła w bój Mariusza Fornalczyka i Pawła Stolarskiego. Mecz kończą Kacper Kozłowski i Jean Carlos Silva.

76

Damian Kądzior zmienia Kristophera Vidę w zespole z Gliwic.

75

Wycofana Pogoń, uratowana przez Stipicę, który łapie piłkę dosłownie kilka metrów przed bramką. To mogło skończyć się tragicznie.

74

Kolejna zmiana w zespole Pogoni, Piotr Parzyszek wchodzi za Lukę Zahovicia.

74

Rzut rożny dla Piasta, jednak bez żadnych konsekwencji.

70

Luka Zahović mija bramkarza, lecz z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę.

68

Podwójna zmiana w zespole Piasta. Wchodzą Ameyaw i Steczyk, schodzą Pyrka i Lipski.

65

Okazja dla Pogoni, Kacper Smoliński jednak nie dał rady zmylić przyjęciem obrońcy Piasta. Po chwili strzał Vidy broni Stipica.

62

Pierwsza zmiana w zespole Pogoni, Kacper Smoliński zmienia Macieja Żurawskiego.

60

Kolejna ekwilibrystyczna próba piłkarza Pogoni, Kacper Kozłowski strzela z przewrotki, niestety nie trafia czysto w piłkę.

57

Przerwa w grze, na murawie leży Kristopher Vida z Piasta.

52

Piękna kontra Portowców, niestety znowu zabrakło ostatniego podania i wykończenia. Jean Carlos dostaje piłkę minimalnie za plecy.

49

Maciej Żurawski strzela z dystansu, piłka jednak nie trafia do bramki, rzut rożny dla Pogoni.

47

Lepiej zaczynają zawodnicy z Gliwic, Kostas musi już blokować strzał, rzut rożny dla Piasta.

46

Piłkarze są już na boisku, rozpoczynamy drugą połowę meczu. Zmiana w zespole Piasta, schodzi Michał Żyro, wchodzi Alberto Toril.

45

Koniec pierwszej części spotkania, Pogoń schodzi do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

45

Patryk Lipski próbował strzelać na bramkę Stipicy, lecz piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

41

Pogoń solidnie defensywnie, wychodzi spod nacisku Piasta.

40

Po faulu na Sebastianie Kowalczyku żółtą kartką napomniany Michał Chrapek.

38

Portowcy poczuli krew - piłka centymetry od dobrze ustawionego Zahovicia, obrońcy Piasta mają teraz dużo pracy.

35

Stipica heroicznym wyjściem neutralizuje kontrę Piasta.

34

GOOOOOOL! Strzał Jeana Carlosa Silvy po rykoszecie wpada do bramki Piasta Gliwice! Pogoń 1! Piast 0! Pogoń-Piast 1-0! Dziękuję!

29

Akcja przenosi się z jednej strony boiska na drugą, obie drużyny jednak mają trudność z finalizowaniem swoich akcji.

25

Aktywny w pierwszej połowie Kamil Drygas, kolejna próba strzału na bramkę Placha, niestety niecelna.

22

Rzut rożny dla Pogoni, Zahović będzie dośrodkowywać.

18

Fragment lepszej gry Granatowo-Bordowych pod bramką Piasta, rzut rożny z lewej strony.

15

Kamil Drygas strzela przewrotką w stronę bramki Placha. Niestety to bardziej strzał dla widzów, niż realne zagrożenie bramki.

10

Portowcy zamknięci we własnym polu karnym, kolejny rożny dla Gości.

8

Piłka wpada do bramki Piasta po strzale Jeana Carlosa, lecz liniowy sygnalizuje spalonego.

4

Zmarnowana kontra Pogoni, Kowalczyk, a potem Drygas przepuszczają podanie, piłka ląduje za boczną linią.

2

Goście lepiej zaczynają, już rzut rożny dla Piasta.

1

Były zawodnik Pogoni, Michał Żyro, rozpoczyna mecz ze środka boiska.

PRZED SPOTKANIEM

Wybrzmiał hymn Pogoni, piłkarze na murawie, za moment sędzia Kwiatkowski rozpocznie spotkanie.

SKŁAD POGONI: 1. Stipica, 2. Bartkowski, 13. Kostas, 23. Zech, 97. Mata, 54. Żurawski, 64. Kozłowski, 14. Drygas, 21. Carlos, 27. Kowalczyk, 10. Zahović

SKŁAD PIASTA: 36. Plach, 4. Czerwiński, 5. Huk, 6. Chrapek, 10. Vida, 11. Żyro, 14. Holubek, 17. Lipski, 18. Sokołowski, 20. Konczkowski, 77. Pyrka