Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała z NK Osijek. Gra Pogoni lepsza, lecz nic nie wylądowało w sieci. Za tydzień rewanż w Chorwacji. Poniżej składy oraz relacja:

KONIEC

90

Sędzia dolicza co najmniej 3 minuty do meczu.

89

Końcówka dla graczy NK Osijek, Damian Dąbrowski ratuje Pogoń z opałów, rzut rożny dla gości.

87

To mogło skończyć się tragicznie, Kamil Drygas stracił piłkę w polu karnym, kontra zawodników z Chorwacji jednak nieudana.

85

Żółtą kartką napomniany Amer Hiros z Osijeku.

82

Ostatnie zmiany w ekipie Osijeka. Schodzą Mierez i Milos, wchodzą Grzan i Mance

80

Kolejny debiut w barwach Pogoni, Piotr Parzyszek za Lukę Zahovicia, druga zmiana to Kamil Drygas za Sebastiana Kowalczyka.

78

Strzał po ziemi Sebastiana Kowalczyka, niestety w rękach bramkarza, to mogło być jeden do zera.

72

Kontra Pogoni, niezakończona strzałem, Silva pięknie podaje do Zahovicia, obrońca niestety wyłuskuje mu piłkę spod nóg.

70

Dwie zmiany w Osijeku. Schodzą Bohar i i Jugović, a wchodzą Hiros i Nejasmic.

68

Pierwsza zmiana w zespole Pogoni i mamy debiut. Jean Carlos Silva zastępuje Kacpra Kozłowskiego.

60

Pogoń nie ściąga ciśnienia z gości, rzut rożny za rzutem rożnym w pole karne Ivicy Ivusicia.

58

Pierwsza zmiana, schodzi Laszlo Kleinheisler, wchodzi Marin Pilj.

57

Rafał Kurzawa ukarany żółtą kartką, rzut wolny dla Chorwatów z około 25. metra.

56

Pogoń z powrotem pod polem karnym rywala, strzał Rafała Kurzawy z dystansu zablokowany przez obrońców.

51

Chwila lepszej gry gości, rzut rożny w stronę pola karnego Pogoni.

50

Sebastian Kowalczyk źle przyjmuje w polu karnym, piłka za linią końcową, wznawia bramkarz NK Osijek.

46

Rozpoczynamy drugą połowę.

PRZERWA

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0-0, lecz można z czystym sercem powiedzieć, że ze wskazaniem na Pogoń, co obrazują statystyki. Pogoń oddała 5 strzałów, Osijek 3. Dwa z nich celne na koncie Pogoni, Osijek jeszcze bez strzału w światło bramki. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę, zastanawiając się, czy Portowcy dadzą radę utrzymać wysokie tempo gry, które narzucili.

45+1

Koniec pierwszej połowy, kończy się wynikiem 0-0.

45+1

Prostopadła piłka do Kacpra Kozłowskiego, niestety Ivica Ivusić szybszy.

45

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Podcięta piłka od Kozłowskiego na głowę Gorgona, ale niestety strzał kończy w rękach bramkarza.

37

Pogoń wchodzi w pole karne Osijeku z piłką, drybling Kozłowskiego i strzał Kowalczyka jednak na nogach obrońców.

32

Strzał z dystansu Rafała Kurzawy, niestety niecelny.

28

Kolejny rzut rożny, teraz pod bramką gospodarzy.

24

Gra przenosi się z powrotem pod bramkę Osijeku, rzut rożny z prawej strony, niestety piłka mija głowy zawodników Pogoni.

21

Rzut wolny dla drużyny gości z około 40 metrów.

19

Pierwsza część meczu zdecydowanie na korzyść Pogoni. Gracze Kosty Runjaicia dominują na boisku i są bliżej zdobycia bramki.

12

Pierwszy strzał przyjezdnych, nie zagroził bramce Stipicy, piłka przelatuje daleko obok słupka.

10

Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść Granatowo-Bordowych, niestety jeszcze bez zdobyczy bramkowej.

7

Strzał Sebastiana Kowalczyka, piłka sytuacyjna, niestety bramkarz broni.

5

Pierwsza sytuacja Pogoni, rzut rożny, niestety niezamieniony na bramkę

1

Luka Zahović wznawia, rozpoczynamy mecz.

PRZED SPOTKANIEM

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko, za moment pierwszy gwizdek rumuńskiego sędziego Horatiu Fesnica.

Jesteśmy minuty przed prawdopodobnie najważniejszym meczem w ciągu 20 ostatnich lat Pogoni Szczecin. Spotkanie z NK Osijek rozpoczyna zarazem sezon 2021/22 i pucharową przygodę Pogoni, miejmy nadzieję, że nie zakończy się ona po dwóch spotkaniach. Na relację na żywo zaprasza Mateusz Tomaszewicz.

POGOŃ SZCZECIN: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski; 13. Konstantinos Triantafyllopoulos; 23. Benedikt Zech; 97. Luis Mata - 8. Damian Dąbrowski (K) - 27. Sebastian Kowalczyk; 64. Kacper Kozłowski; 20. Alexander Gorgon; 7. Rafał Kurzawa - 10. Luka Zahović

NK OSIJEK: 1. Ivica Ivusić - 22. Danijel Loncar; 21. Mile Skorić (K); 98. Yevhen Cheberko; 20. Mario Jurcević - 7. Verdan Jugović; 19. Mihael Zaper; 5. Laszlo Kleinheiser - 77. Mato Milos; 13. Ramon Mierez; 39. Damjan Bohar