Pogoń Szczecin wygrywa z Gent, ale odpada z pucharów

Autor: PAP/Marcin Bielecki Pogoń Szczecin wygrywa z Gent, ale odpada z pucharów

Pogoń Szczecin lepsza od Gent. "Portowcy" jednak żegnają się z Ligą Konferencji Europy

2023-08-17 20:15

To było pożegnanie z honorem. Pogoń Szczecin pokonała KAA Gent 2:1, ale to było za mało, aby awansować do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Przed tygodniem KAA Gent rozgromiło Pogoń Szczecin 5:0. - To okropny koszmar. W pierwszej połowie daliśmy przeciwnikowi za dużo prezentów. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów. To kosztowało nas utratę bramek. Właściwie można powiedzieć, że w połowie meczu rywalizacja była zakończona - opowiadał przed tygodniem trener Pogoni, Jens Gustafsson.

Szwedzki trener miał rację, ale Pogoń chciała pożegnać się z eliminacjami Ligi Konferencji Europy honorowo. I tak też uczyniła! W czwartkowe popołudnie ponad 11 tysięcy kibiców zobaczyło zwycięstwo "Portowców" 2:1. Oba gole dla gospodarzy strzelił Eftymis Kouluris.