Adamczuk

i

Autor: Mateusz Rzepecki

Pogoń Szczecin chce zatrzymać w klubie jednego z napastników

2023-01-27 14:57

Mowa o Luce Zahoviciu. Zawodnik trafił do Szczecina prawie 2,5 roku temu. W tym czasie zagrał w 83 meczach i strzelił 22 bramki.

Luka jest jednym z zawodników na liście, którym kończy się kontrakt po sezonie:

- Mamy nadzieję, że z tej listy wypadnie wkrótce Luka Zahović, z którym jesteśmy bardzo blisko porozumienia. - mówi Dariusz Adamczuk, dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin.

Sebastian Kowalczyk otrzymał zielone światło na transfer zagraniczny. W jego sprawie kluczowe było podpisanie nowego kontraktu, mówi Adamczuk:

- Gdyby pojawiła się dobra oferta, to ma zgodę na transfer. Cieszymy się, że podpisał nowy kontrakt. Udaje nam się to, że zawodnicy nie odchodzą od nas za darmo. Mało było takich przypadków. Największym zawodem był Matras, który nie podpisał nowego kontraktu i odszedł z klubu bezgotówkowo. Reszta piłkarzy odchodzących z Pogoni w ostatnich latach to głównie transfery gotówkowe.

Według zapowiedzi Dariusza Adamczuka klub szuka wzmocnienia na pozycji środkowego obrońcy, ale jak sam podkreśla, nie będą robić nic pod presją. Do Pogoni w tym okienku transferowym dołączyli dwaj obrońcy: Leonardo Koutris i Linus Wahlqvist. Szeregi Granatowo-Bordowych opuścili: Kamil Drygas, Jakub Bartkowski i Jean Carlos.