Filmik został usunięty z sieci, jednak policji udało się go zabezpieczyć

i

Autor: Pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne) Filmik został usunięty z sieci, jednak policji udało się go zabezpieczyć

Trójka szczecińskich youtuberów usłyszała zarzuty. Jeden z nich spędzi w celi miesiąc!

2021-04-18 11:43

Prokuratura przedstawiła dwóm mężczyznom oraz kobiecie zarzut psychicznego znęcania się nad osobą niepełnosprawną intelektualnie. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała nas prokurator Alicja Macugowska - Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie:

-Po przesłuchaniu wobec kobiety prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi i pokrzywdzonym. W przypadku mężczyzn prokurator wnioskował o 3 miesięczny areszt. Jednak sąd po rozpoznaniu wniosków prokuratora zastosował co do jednego podejrzanego tymczasowy areszt na okres 1 miesiąca. W przypadku drugiego podejrzanego, sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i zastosował środek o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policyjnego. 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Przypomnijmy, chodzi o bulwersujący filmik, który kilka dni temu pojawił się na kanale jednego ze szczecińskich pato-streamerów. Na nagraniu widać było jak grupa osób poniża niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka, każąc mu wykonywać upokarzające zadania za pieniądze.

Filmik został usunięty z sieci, jednak policji udało się go zabezpieczyć. Na filmik zareagował także wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, który polecił, aby sprawę zbadała policja. Ostatecznie przejęła ją prokuratura.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021
Sonda
Czy patostreaming powinien być karalny?