Przyszła święta

i

Autor: Canva/Twitter

ciekawostka

Niezwykłe odkrycie w Stanach Zjednoczonych. Po czterech latach ciało zakonnicy jest w idealnym stanie

2023-05-28 11:44

Małe miasteczko w USA w stanie Missouri. Cztery lata temu zmarła tam siostra Wilhelmina Lancaster, założycielka klasztoru Sióstr Benedyktynek Maryi Królowej Apostołów w Gower. Jak się okazało, jej ciało od ponad czterech lat jest w stanie nienaruszonym!

Ekshumowane ciało siostry Wilhelminy w nienaruszonym stanie

Siostra Wilhelmina Lancaster zmarła w 2019 roku. Założyła ona klasztor Sióstr Benedyktynek Maryi Królowej Apostołów w Gower, godzinę drogi od Kansas City. Do ekshumacji doszło 18 maja 2023 roku, gdy chciano przenieść ciało do kaplicy klasztornej. Jak się okazało, po otwarciu trumny zastano ciało bez oznak rozkładu.

Ciało zakonnicy nigdy nie zostało zabalsamowane, a pochowano je w drewnianej trumnie, która wystawiła ciało na wilgoć.

Posłanka Lewicy o swoich przygodach z Kościołem

Według katolików ciało, które przeciwstawia się rozkładowi, może zostać uznane za nieskazitelne, co może być oznaką do uznania go za świętość. Jak na razie nie ruszył proces beatyfikacji siostry Wilhelminy. Kościół nie podał informacji, czy można mówić o cudzie, a może normalnym zjawisku.

Wieść o ekshumacji rozeszła się po całych Stanach Zjednoczonych. Szybko wierni ruszyli do stanu Missouri, aby zobaczyć ciało zakonnicy.

Jak informuje The Guardian, ciało Lancastera zostanie przeniesione 29 maja i zamknięte w szkle w kaplicy, gdzie zwiedzający będą mogli je nadal oglądać, zgodnie z zasadami zamieszczonymi na stronie klasztoru.