Wypadek na placu Rodła

Nie żyje jedna z ofiar wypadku na placu Rodła w Szczecinie. Pani Marzena miała 59 lat

2024-05-27 14:49

Według lokalnego portalu wSzczecinie.pl zmarła Marzena Derenda, jedna z osób poszkodowanych w wypadku na placu Rodłu w Szczecinie. Kobieta od wielu tygodni przebywała w śpiączce farmakologicznej, z rozległym obrzękiem mózgu. Według nieoficjalnych ustaleń, informację o śmierci 59-latki potwierdziła rodzina.

Nie żyje Marzena Derenda

Po raz pierwszy informację przekazał lokalny portal wSzczecinie.pl. Według ustaleń dziennikarzy portalu zmarła 59-letnia Marzena Derenda, jedna z osób poszkodowanych podczas tragicznego wypadku na placu Rodła w Szczecinie. 1 marca 2024 33-letni kierowca wjechał w tłum przechodniów na przejściu dla pieszych. W wyniku wypadku obrażenia odniosło 20 osób, a dwie kobiety w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala. Jedną z nich była Pani Marzena.

59-latka od kilku tygodniu znajdowała się w stanie śpiączki farmakologicznej, wykryto u niej rozległy obrzęk mózgu. Na naszej stronie informowaliśmy o zbiórce na leczenie Pani Marzeny. Niestety według najnowszych ustaleń kobieta zmarła w sobotę 25 maja.

Na ten moment czekamy na oficjalny komunikat prokuratury w tej sprawie. Przypominamy, że mężczyzna oskarżony o spowodowanie wypadku usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa wielu osób oraz spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W związku z nieoficjalnymi ustaleniami o śmierci Pani Marzeny, wszystko wskazuje na to, że prokuratura zmieni kwalifikacje prawną czynu.

Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi