Staw Brodowski

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Staw Brodowski

przestrzeń miejska

Nie wszystkie obudzą się z zimowego snu, ale większość będzie cieszyć oko. Miasto uruchamia fontanny

2024-05-24 11:44

Miasto uruchomiło już część miejskich fontann. Działają już te pływające - na Rusałce i Stawie Brodowskim oraz dwie mniejsze zabytkowe przed szczecińskim magistratem. Kolejne mają zostać uruchomione w najbliższych dniach, jednak nie wszystkie będą w tym sezonie tryskać wodą.

Rozpoczęło się uruchamianie miejskich fontann

Na pierwszy ogień poszły tak zwane fontanny "pływające". Mowa o tej na Rusałce w Parku Kasprowicza w Szczecinie, na Stawie Brodowskim oraz dwie mniejsze zabytkowe fontanny, które znajdziemy przed magistratem od strony ulicy Felczaka. Rozpoczęcie sezonu jak zawsze poprzedzają różnego rodzaju prace konserwatorskie, przeglądy instalacji oraz ich czyszczenie. Samo napełnianie niecek wodą, w zależności od wielkości basenu, może trwać nawet kilka dni. Część z basenów niestety pozostanie sucha, co podyktowane jest szukaniem oszczędności w miejskiej kasie.

- Pozostajemy poniekąd w tym okresie oszczędności cały czas, także nie wszystkie, ale większość fontann będzie uruchomiona i będzie cieszyć oczy mieszkańców i turystów. W kolejnych dniach, sukcesywnie, uruchamiane będą następne obiekty: na ulicy Szymanowskiego („Bartłomiejka”), w alei Papieża Jana Pawła II, na skwerze Janiny Szczerskiej, na Wałach Chrobrego, w Parku Wolności oraz na placu Zamenhoffa. Woda tryskać będzie również z fontanny na placu Gałczyńskiego - tłumaczy Paulina Łątka, rzeczniczka miast do spraw komunalnych i ochrony środowiska.

Fontanny mają działać do połowy września. ​