ranking

Najbiedniejsze miasta w Zachodniopomorskiem. Biedniej już się nie da! [GALERIA]

2024-07-18 20:44

"Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytorialnego opublikowała ranking województw, w którym znalazła się zamożność poszczególnych regionów. Dzięki temu można stwierdzić, które miasta w Zachodniopomorskim są najbiedniejsze. Jak wypadła reszta województwa? Sprawdź ranking najbiedniejszych miast w województwie zachodniopomorskim!

Województwo zachodniopomorskie jest najbogatsze w Polsce

Według najnowszego rankingu "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego" okazało się, że najwięcej wydatków inwestycyjnych w 2020-2022 miało województwo zachodniopomorskie. Wyprzedziło ono m.in. województwo warmińsko-mazurskie czy województwo kujawsko-pomorskie. Samorząd województwa zachodniopomorskiego od lat inwestuje nie tylko w budowę konkretnych instytucji, ale reż remonty, inwestowanie w tabor czy dofinansowania do miejskich inwestycji

Ciekawe może być też to, że Szczecin jest drugim najbogatszym miastem w Polsce. Znalazł się on nad Krakowem i Poznaniem, co wielu może zaskoczyć. Do kluczowych inwestycji zaliczono:

Najbogatszym miastem na prawach powiatu okazało się Świnoujście. W tym przypadku oczywiście najważniejszą inwestycją była budowa tunelu pod Świną

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie w całej okazałości. Na otwarcie jeszcze poczekamy

To są najbiedniejsze miasta w Zachodniopomorskiem

Na podstawie tych danych można określić, które miasta w województwie zachodniopomorskim są najbiedniejsze. Głównie przez wydatki inwestycyjne - brakuje ich po prostu w tych miasteczkach. Szczegółowe dane zobaczycie w naszej galerii zdjęć.

Atrakcje nad Bałtykiem. Rozpoznaj je na zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
Gdzie zobaczysz "molo" ze zdjęcia?
Międzyzdroje przed majówką
Listen on Spreaker.