z regionu

Lotnisko Szczecin-Goleniów będzie przebudowane! Ma to przyciągnąć pasażerów z całego regionu

2024-06-25 8:22

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów to jedno z kluczowych miejsc związanych z komunikacją w województwie zachodniopomorskim. Wielu pasażerów skarżyło się na jego "stan". Jak ogłosił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, lotnisko Szczecin-Goleniów zostanie przebudowane!

Przebudowa lotniska Szczecin-Goleniów

Przebudowę lotniska Szczecin-Goleniów ogłoszono podczas poniedziałkowej konferencji.

- Dostrzegamy gigantyczny potencjał rozwoju tego lotniska jako lotniska dla czarterów. Nasze wybrzeże jest jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w chwili obecnej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dotychczas turyści przyjeżdżają głównie w autobusach. W związku z tym tego typu modernizacja daje wielką nadzieję na to, że duża część turystów będzie przylatywała tutaj lotami czarterowymi - powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

Przebudowa lotniska ma nie tylko zwiększyć przepustowość, ale co najważniejsze - unowocześnić obiekt i poprawić komfort podróżnych. Przez lata właśnie turyści narzekali na kiepskie standardy lotniska. Teraz to się zmieni.

- Wszystkie prognozy pokazują, że z tego lotniska do 2037 r. będzie odlatywało 1 mln 700 tys. pasażerów, a terminal ma przepustowość ok. pół mln pasażerów i wymaga niezbędnych zmian, niezbędnej rozbudowy - przekazał pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Maciej Lasek.

Lotnisko na Bemowie zamknięte dla cywili. Kontrolerzy domagali się podwyżek

Przebudowa lotniska Szczecin-Goleniów. Co z ruchem podczas remontu?

Wielu pasażerów zastanawia się, jak będzie wyglądała praca lotniska podczas remontu. Jak uspokajają zarządcy portu lotniczego, wszystko będzie działać.

- Będzie najpierw wybudowany terminal odlotowy, następnie obecny terminal odlotowy zostanie rozebrany i w jego miejsce zostanie wybudowana część przylotowa - powiedział prezes zarządu spółki Port Lotniczy Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz

W trakcie inwestycji ma powstać tymczasowa hala przylotów.

Przebudowa lotniska Szczecin-Goleniów ma kosztować około 170 mln zł i będzie trwała około trzech lat.

Dojazd do lotniska Szczecin-Goleniów

Dojazd do lotniska Szczecin-Goleniów z roku na rok jest coraz prostszy. Województwo zachodniopomorskie uruchomiło kolejne pociągi do portu Lotniczego pod Goleniowem.

Dodatkowo między Szczecinem, a lotniskiem regularnie kursuje PKS.

Loty z lotniska Szczecin-Goleniów

Z lotniska Szczecin-Goleniów dolecimy do:

  • Dublina,
  • Liverpoolu,
  • Oslo,
  • Warszawy,
  • Krakowa,
  • Londynu.