Tik Tok

Które parówki w Biedronce są najlepsze? Wyjaśnia dietetyk Michał Wrzosek!

2024-01-09 16:03

Michał Wrzosek to prawdopodobnie najpopularniejszy dietetyk na polskim TikToku. Jego filmy regularnie osiągają setki tysięcy wyświetleń. Wrzosek poruszył ostatnio temat najpopularniejszego wyboru śniadaniowego wśród Polaków - parówek! Które parówki w sieci sklepów Biedronka są najlepsze, a którego najgorsze?

Parówki - czy są zdrowe?

Popularny dietetyk, doktor Michał Wrzosek prowadzi popularny cykl artykułów żywieniowych dla Wirtualnej Polski. W jednym ze swoich ostatnich wpisów poruszył temat parówek. To popularne danie śniadaniowe budzi emocje wśród Polaków. Niektórzy uwielbiają je za smak, inny krytykują za podejrzany skład. Czym tak właściwie są parówki?

To bardzo drobno zmielona, jednorodna, czyli homogenizowana kiełbaska. I właśnie to bardzo drobne zmielenie surowców mięsnych budzi wiele domysłów. Wciąż na rynku możemy znaleźć parówki, w których mięso stanowi jedynie połowę zawartości - tłumaczy Michał Wrzosek w swoim artykule 

Jeśli chcemy więc cieszyć się smakiem parówek, należy zwracać uwagę przede wszystkim na skład. Czasami warto zapłacić więcej i zadbać o swoje zdrowie, aniżeli płacić za produkt słabej jakości:

Są też takie, które zawierają jedynie MOM, czyli mięso oddzielone mechaniczne. Przez wielu specjalistów od żywienia MOM uznawane jest za najgorszy z możliwych surowców, którego nie można nazywać mięsem. Dlatego też takie produkty faktycznie omijamy szerokim łukiem. Łatwo je też rozpoznać po możliwie najniższej cenie w sklepie - tłumaczy Wrzosek

Najlepsze i najgorsze parówki w Biedronce - ranking Michała Wrzoska

Biedronka to prawdopodobnie najpopularniejszy dyskont spożywczy w Polsce. Michał Wrzosek postanowił przygotować listę najlepszych i najgorszych parówek w Biedronce. Jak ona wygląda?

Najlepsze parówki w Biedronce:

  • Tarczyński Naturalnie 100% parówki z szynki (100 g mięsa na 100 g produktu).
  • Głodniaki Parówki z Szynki i Cielęciny (100 g produktu przygotowano z 90 g mięsa wieprzowego z szynki i 10 g mięsa cielęcego) 
  • Kraina Wędlin Nature Parówki z Szynki (100 g produktu z 100g mięsa z szynki)

Najgorsze parówki w Biedronce:

  • Parówki wędzone z kurcząt Konspol
  • Kraina Wędlin Na co dzień, Parówki Wieprzowe
  • Kraina Wędlin Na co dzień, Parówki Drobiowe

Film, w którym Michał Wrzosek dokładnie omawia najlepsze parówki w Biedronce znajdziecie poniżej

Listen on Spreaker.