Korty aleja Wojska Polskiego w Szczecinie

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

miasto

Korty oficjalnie z nowym zarządcą

2024-06-24 13:29

Chodzi o działkę przy alei Wojska Polskiego. Obiekt sportowy będzie teraz dzierżawić od miasta Szczeciński Klub Tenisowy. Czy to coś zmienia?

Nowy zarządca kortów w Szczecinie

Poprzednia umowa obowiązywała od 2018 roku. Obiektem poza SKT zarządzała Akademia Tenisa PROMASTERS, Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy PROMASTERS oraz Fundacja "Sport Club". Teraz jedynym zarządcą będzie Szczeciński Klub Tenisowy, który wygrał przetarg. Klub jest zobowiązany do opłacania czynszu, wykonywania stosownych napraw i przeglądów. Dzięki temu dzierżawca może starać się o zewnętrze dotacje i dofinansowania, a jednocześnie gwarantuje to stałe wpływy do miejskiej kasy.

- Zobowiązany jest również, na warunkach określonych w umowie, wynajmować na potrzeby dydaktyczno-szkoleniowe korty dla uczniowskich klubów sportowych, jak również dla klubów należących do Polskiego Związku Tenisowego z terenu Gminy Miasta Szczecin. Zapisy umowy dają zatem gwarancję, że szkolenie w dziedzinie tenisa ziemnego dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnościami ze szczecińskich klubów i stowarzyszeń będzie kontynuowane na preferencyjnych stawkach - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Umowa obowiązuje do 2033 roku. ​