Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

sport

Kamil Grosicki kończy karierę. W sieci pojawiło się wymowne nagranie. Czy reprezentacja Polski zagra mecz w Szczecinie?

2024-06-24 12:51

Kamil Grosicki to niewątpliwie jeden z filarów polskiej reprezentacji, ale i oczywiście Pogoni Szczecin. W sieci pojawiło się wymowne nagranie z treningu reprezentacji Polski. Widać na nim żegnającego się zawodnika Portowców. Kamil Grosicki kończy reprezentacyjną karierę? Czy reprezentacja Polski zagra w Szczecinie?

Kamil Grosicki na wymownym nagraniu. To koniec reprezentacyjnej kariery

Dziennikarze znajdujący się na miejscu w Hanowerze nie mogli wyjść z zaskoczenia, ale i pojawiły się łzy. Kamil Grosicki nagle wygłosił bliżej nieznaną mowę, po chwili pojawiły się brawa, a potem "przytulaski" z Grosikiem. Widać, że wielu zawodników było zaskoczonych, a niektórzy nawet się wzruszyli. Według dziennikarza Super Expressu, to było pożegnanie Kamila Grosickiego z reprezentacją Polski.

- Z dumą i honorem przekazałem selekcjonerowi, że to było moje ostatnie zgrupowanie - cytuje Kamila Grosickiego na spotkaniu z mediami TVP SPORT.

Zawodnik Pogoni Szczecin zagrał w kadrze łącznie 94 spotkania i strzelił 17 bramek. Nie wiadomo, czy pojawi się podczas spotkania z Francją na Euro 2024.

ZAŁAMANY KAMIL GROSICKI PO GALI EKSTRAKLASY. WPROST O WIELKIM WSPARCIU SELEKCJONERA

Czy reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w Szczecinie?

W związku z tym, że Kamil Grosicki jest związany blisko ze stolicą województwa zachodniopomorskiego (pochodzi stąd, gra w Pogoni Szczecin), jest spora szansa, że PZPN w ramach zakończenia kariery, zdecyduje się na rozegranie pożegnalnego spotkania Grosika właśnie na Stadionie Miejskim przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Byłby to niewątpliwie miły gest w kierunku zawodnika, ale i szczecińskiej publiczności.

Natomiast Kamil Grosicki marzy o Warszawie.

- Moim marzeniem jest ostatni mecz na Stadionie Narodowym. Zawsze czułem tam wyjątkowe wsparcie od kibiców i brałem to za potwierdzenie tego, jak dużo dałem reprezentacji przez te lata. Byli tam żegnani wielcy piłkarze, jak Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Łukasza Fabiański czy Artur Boruc. Razem osiągnęliśmy bardzo dużo i takie pożegnanie byłoby moim marzeniem - cytował Kamila Grosickiego TVP Sport.

Na tym osiedlu wychował się Kamil Grosicki. Podróż śladami legendy Pogoni Szczecin

Turbo quiz o Kamilu Grosickim!

Pytanie 1 z 10
W barwach jakiego klubu zadebiutował w Ekstraklasie Kamil Grosicki?
Grosik
Listen on Spreaker.