Maseczki

i

Autor: Służba Więzienna

Koronawirus: Resocjalizacja w dobie pandemii

2020-04-22 11:30

Szczecińska Służba Więzienna przekazała maseczki ochronne dla kombatantów będących pod opieką Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”. Wszystko w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga

Maseczki wykonały osadzone przebywające w oddziale psychiatrii sądowej szczecińskiego aresztu. Jest to ważny element w procesie ich resocjalizacji.

- Pomoc nie mogła do nas trafić w lepszym momencie, gdyż nasze zapasy są praktycznie na wyczerpaniu. Opiekujemy się wieloma podopiecznymi byłymi żołnierzami AK, powstańcami warszawskimi czy żołnierzami września 1939 roku. W wielu przypadkach jesteśmy dla nich jedynymi niosącymi pomoc i otuchę – powiedział Tomasz Swicki ze szczecińskiego oddziału Paczki dla bohatera.

Do akcji #ResortSprawiedliwościPomaga włączyły się również zakłady karne i areszty śledcze podległe Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Szczecinie oraz Zakłady Karne w Stargardzie, Nowogardzie, Goleniowie i Gorzowie Wlk. Aktualnie przy wykonywaniu maseczek, gogli oraz przyłbic ochronnych zatrudnionych jest 50 skazanych.