Prace przy szkole na Warszewie

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Szczecin

Duża inwestycja oświatowa realizowana w Szczecinie, czyli nowa szkoła na Warszewie

2020-04-02 9:39

Prace przy budowie nowej szkoły, która stanie na ulicy Kredowej w Szczecinie, weszły już w fazę zaawansowaną. Plan budowy zmienia się z dnia na dzień.

Na budynku szkoły obecnie toczą się prace tynkarskie oraz przy murowaniu ścianek działowych. Z kolei na budynku hali sportowej trwają roboty żelbetowe. Ponadto wykonywane są kanały wentylacyjne i pod kable elektryczne, w samym budynku montowane są okna, a niebawem rozpoczną się prace przy zewnętrznych instalacjach sanitarnych.

A teraz kilka słów o samej inwestycji...

Nowy budynek ma być trzypiętrowy i przeznaczony dla tysiąca uczniów. Jak informuje rzecznik Miasta Szczecin ds. Inwestycji - Piotr Zieliński - znajdować się w nim będą 44 sale lekcyjne, świetlica, aula, stołówka, biblioteka z czytelnią, szatnie w systemie indywidualnych, zamykanych szafek dla każdego ucznia. Szkoła posiadać będzie zespól sportowy złożony z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej lub innych zajęć ruchowych z zapleczem sanitarnym, magazynem sprzętu i zapleczem dla nauczycieli oraz z widownią na 200 osób. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Atrakcyjnie zapowiada się również część zewnętrzna, gdzie powstanie strefa sportu i rekreacji, m.in. boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw i siłownia.

Koszt inwestycji to ponad 59 mln zł. Efekt końcowy powinniśmy zobaczyć we wrześniu bieżącego roku.