muzyka

Conchita wygrała Eurowizję 2014 prawie 10 lat temu. Jak na przestrzeni lat zmieniał się Thomas Neuwirth? Nie poznalibyście go!

2024-04-29 13:54

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Jednak my wrócimy do pamiętnego konkursu w 2014, kiedy to Konkurs Piosenki Eurowizyjnej wygrała Conchita Wurst z Austrii. Do dziś wielu fanów jest w szoku z powodu tego zwycięstwa. Sprawdziliśmy, jak po 10 latach zmienił się Thomas Neuwirth! Poznalibyście?

Conchita Wurst to wielka diva od wielu lat

Conchita Wurst do austriacka draq queen. Wciela się w nią Thomas Neuwirth urodzony 6 listopada 1988 roku w jednym z austriackich miasteczek. Chłopak wiedział już od dziecka, że chce działać w branży m.in. modowej, dlatego też podjął się kierunku związanego z modą w Grazie.

Co ważne, gdy występuje jako Conchita używa żeńskich zaimków. A gdy przedstawia się jako Thomas - męskich.

Już w 2006 roku wziął udział w jednym z austriackich show. W 2011 roku stworzył swoje alter ego - Conchitę Wurst. Występował w lokalnych reality show, a nawet preselekcjach do Eurowizji.

We wrześniu 2013 ogłoszono, że Conchita Wurst wystąpi w Konkursie Piosenki Eurowizyjnej 2014. Występ i piosenka od początku wywoływała ogrom emocji. Dało to pozytywny skutek - Conchita Wurst z utworem „Rise Like a Phoenix” wygrała Eurowizję 2014.

Po wygranej w konkursie gościła na wielu parach równości, odwiedziła także siedzibę ONZ.

Conchita Wurst wywołała nawet ogromną dyskusję w Polsce - została ona zaproszona na Sabat Czarownic w Kielcach w 2015 roku. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale i działacze kościelni napierali na województwo świętokrzyskie, aby anulować zaproszenie dla eurowizyjnej gwiazdy.

Obecnie Conchita dalej występuje. Na co dzień spędza też czas ze swoim partnerem.

Hotplota.pl: Conchita Wurst aresztowana; 70-letni Richard Gere ojcem; Heidi Klum z brzuchem!

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak zmieniła się na przestrzeni lat Conchita Wurst/Thomas Neuwirth.

Listen on Spreaker.