Jedzenie

Byliśmy na otwarciu kebaba Piri Piri w Szczecinie. Znana sieciówka zawitała do Zachodniego Pomorza

2024-08-13 14:24

Kebab Piri Piri to znana na całą Polskę restauracja serwująca przeróżne warianty znanego przysmaku. Lokal zasłynął za sprawą swojego kraftowego mięsa i otwartej promocji poprzez social media. Byliśmy na otwarciu w Szczecinie i sprawdziliśmy ich kebaba.

Piri Piri Express w Szczecinie

Kebab otworzył się na ulicy 26 kwietnia 91, w bezpośrednim sąsiedztwie Biedronki. Od galerii handlowej Turzyn dzieli go jedynie kilkaset metrów, a sama przyczepa stoi przy głównej ulicy. Marka ruszyła w Szczecinie w wersji Express, co oznacza, że jest jedynie przyczepą z okienkiem, a nie wolnostojącym lokalem. To jednak sprawia, że dostępność kebaba jest szybka. Na miejscu był właściciel sieci, który powiedział nam kilka szczegółów odnośnie działania samego Piri Piri:

Zdecydowaliśmy się na współpracę w formie przyczepy gastronomicznej. Jest to fajny koncept, gdyż nie wymaga to tak dużych nakładów finansowych a kebab będzie taki sam jak w lokalu. Przygotowaliśmy odpowiednie warunki. Od miesiąca mamy nowe mięso, z kurczaka i wołowo-baranie, będzie też widoczna etykieta ze składem na lokalu i każdym stoliku. Planujemy otworzyć jeszcze jeden punkt w Szczecinie i w pobocznych miejscowościach - mówił Michał Dudziak, właściciel sieci kebabów Piri Piri.

Domowy kebab z piekarnika

Test kebaba z Piri Piri

Postanowiliśmy więc przetestować nowe miejsce na kebabowej mapie Szczecina. Właściciel chwali się, że nowe mięso debiutuje w szczecińskim lokalu. Tak prezentują się ceny wybranych pozycji:

  • kebab w picie - 26 zł
  • kebab w bułce - 34 zł
  • kebab w lawaszu - 26 zł
  • kebab w boxie - 32 zł
  • kebab na talerzu - 37 zł

Zdecydowaliśmy się na wersję w lawaszu z mieszanym mięsem (kurczak + wołowo-baranie) oraz mieszanymi sosami. Proporcje warzyw do zawartości mięsa były na dobrym poziomie gdyż to drugie lekko przeważało. Było ponadto aromatyczne i naprawdę smaczne. Lawasz, w który zawinięty był kebab nie rozpadał się, co było dobrym znakiem. Same sosy stały dodatkowo w butelkach na stoliku, co jest miłym akcentem dla kogoś kto jest ich zwolennikiem. Wielkość kebaba była sycąca, a do wyboru są również wersje XL i XXL. Całość wypadła nieźle i wygląda na to, że Szczecin zyskał nowe miejsce na dobrego kebaba w rozsądnych pieniądzach.

Quiz dla fanów kebaba. Sprawdź ile wiesz o smacznym fast-foodzie

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstał pierwszy na świecie döner kebab?