Karetka

i

Autor: Getti Images Atak nożownika na przedszkolaków w Poznaniu. 5-latek walczy o życie

świat

Brutalny atak na Polaka we Włoszech. Mieli go gonić, a potem zaatakować

2024-06-16 7:26

Do brutalnego zajścia na jednej z włoskich dróg miało dojść w sobotę 15 czerwca 2024 roku. Polak został wyciągnięty siłą z samochodu i zaatakowany ostrym narzędziem. Sprawcy są dalej poszukiwani. Szczegóły brutalnego ataku na Polaka we Włoszech już niżej.

Atak na Polaka we Włoszech

Do całego zajścia doszło niedaleko Rzymu, w gminie Fiucimino 15 czerwca 2024 roku. Włoskie media opisują szczegóły sprawy.

RAI dowiedziało się, że ranny został 52-letni Polak. Jego żona (również Polka) nie ucierpiała w zajściu. Ale jak do tego doszło?

Według włoskich mediów, przed atakiem i pościgiem, Polak miał pokłócić się z paroma Włochami na bliżej nieokreślony temat. Gdy 52-latek wsiadł do swojego auta i odjechał, Włosi ruszyli za nim w pościg. W aucie pościgowym znajdowało się dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Pościg ulicą via del Fontanile di Mezzaluna w Fiucimino trwał ponad 10 minut.

Gdy napastnikom udało się zablokować samochód Polaka, wyciągnęli go siłą z samochodu i zaczęli atakować. Jeden z napastników oddał 6 ciosów nożem w plecy, rękę i klatkę piersiową.

Atak został szybko zgłoszony do służb i dzięki tej reakcji 52-latek został uratowany, choć znajduje się w ciężkim stanie. Włoskie media podają, że na pewno będzie musiał przejść osobną operację ręki.

Jak dodaje ostiatv.it, auto z napastnikami (biały Fiat Panda) odjechał w kierunku Fregene. Policja prowadzi śledztwo i na razie nie zdecydowali się na ujawnienie wizerunków sprawców.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Włochy znowu wyprzedają domy. Cena wywoławcza tylko 3 euro!

Quiz wiedzy o Włoszech. Miasta, zabytki, jedzenie. Tylko miłośnicy Italii zdobędą 15/15!

Pytanie 1 z 15
Kto jest autorem słynnego dzieła "Narodziny Wenus"?
Listen on Spreaker.