Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

​Brak Sylwestra miejskiego i poszukiwanie kolejnych oszczędności

2022-09-01 14:50

Wszystko w związku z ogromnymi podwyżkami cen energii. Magistrat zapowiedział, że również w tym roku miejska impreza sylwestrowa zostaje odwołana.

To jednak nie koniec cięć budżetowych.

- Podjęliśmy decyzję o tym, że rezygnujemy z miejskiego Sylwestra, ale również z większości iluminacji świątecznych, które do tej pory były na ulicach Szczecina. Właściwie zostawiamy sobie tylko furtkę najwyżej na postawienie na przykład choinki przed magistratem. Wszystko przez ogromne podwyżki cen prądu, które nas dotykają, a przypomnę, że to nie jedyne podwyżki bo jeszcze przed nami gaz czy presje płacowe związane z pracownikami. To nie tylko Szczecin jest w takiej sytuacji. Wszystko niestety wskazuje na to, że właściwie w budżecie miasta zabraknie dziesiątek jeśli nie setek milionów złotych, związanych tylko z podwyżkami za energię elektryczną - tłumaczy Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy Prezydenta Szczecina.

O tym, że miasto szuka oszczędności mogliśmy przekonać się także w ostatnich miesiącach. Magistrat podjął decyzję o uruchomieniu jedynie kilku, wybranych, fontann na okres wiosenno-letni.