Aleja Wojska Polskiego nie jest śmietnikiem! Zdjęcia szokują.

2023-02-07 13:27

O tym, że w mieście czasami jest pełno śmieci – widać od dawna. Wystarczy czasami przejść się po centrum, gdzie widać papierki po batonikach czy papierosy. O ile deweloper ochroni swoje terytorium, gorzej jest na inwestycjach drogowych

Szczecin nie jest śmietnikiem!

Na ulicach co rusz widać papierki czy puszki. Jednak na remontowanej ulicy? Wstrząsające informacje przekazała jedna ze spółek miejskich.

- Na każdej budowie, to wykonawca odpowiada za porządek, składowanie materiałów budowlanych, prowadzenie prac tak, aby nie dokonywać zniszczeń, wyznaczenie miejsc, gdzie ustawione są kosze i pojemniki na odpady, uprzątnięcie śmieci i wszelkiego innego brudu. Brak tych rzeczy może stwarzać wrażenie nieładu i przede wszystkim zagrożenia, zwłaszcza w przypadku prac drogowych, gdzie mamy bliskie sąsiedztwo nieruchomości i wyznaczone ciągi komunikacyjne, po których poruszają się piesi. Niestety to zadanie bywa czasami bardzo utrudnione - powiedział Piotr Zieliński, rzecznik Szczecińskich Inwestycji Miejskich.

Wiele osób domagało się remontu alei Wojska Polskiego, gdy go ruszono, zaczęły się narzekania na utrudnienia. Służby jednak robiły dalej swoje, a zmiany widać gołym okiem. Niestety, nie każdy to szanuje. Dookoła widać pełno śmieci:

  • porozrzucanych butelek,
  • szkła,
  • opakowań po jedzeniu,
  • kartonów.

Wszystko jest rozrzucone wokół placu budowy.

Aleja Wojska Polskiego powinna być czysta

Piotr Zieliński zaznaczył, że nie tylko śmiecenie jest poważnym problemem, ale również niszczenie nasadzeń. Mieszkańcy śmiało chodzą po tzw. zieleńcach, czyli zielonych chodnikach. Do tego nowe krzewy są już połamane.

- Wygląda to nieestetycznie i co istotne, znaczne uszkodzenia grożą nowym roślinom obumarciem. Przechodzenie przez zieleńce dodatkowo powoduje ubytki w podłożu z czarnoziemu i może zniszczyć linie kroplujące systemu nawodnienia. Znaczne uszkodzenia roślin czy infrastruktury, oznaczać będą ich wymianę na nowe, jeszcze przed zakończeniem prac i oddaniem nowej alei do użytkowania. To dodatkowe roboty i dodatkowych czas na ich zrealizowanie, których wykonawca nie miał w planie – dodaje.

Służby zapowiadają, że na czas trwania inwestycji, zostaną podjęte dodatkowe działania, aby utrzymać porządek.

A my dodatkowo apelujemy o dbanie o wspólną przestrzeń. Dbajmy o to, aby Szczecin był pięknym i czystym miastem, a nie wysypiskiem śmieci.