Czy należy się wolne za święto w sobotę?

i

Autor: Pixabay

26 grudnia 2020 wypada w sobotę. Czy należy się dodatkowe wolne za Szczepana?

2020-12-14 8:50

Czy za święto w sobotę należy się dodatkowe wolne w pracy? To pytanie jest zasadne w kontekście św. Szczepana 2020, bo 26 grudnia 2020 wypada właśnie w weekend. Znamy odpowiedź!

26 grudnia: Czy za święto w sobotę należy się wolne?

Święta Bożego Narodzenia 2020 zaczynają się Wigilią w czwartek i kończą 26 grudnia. Ostatni dzień świąteczny przypada zatem w sobotę. Czy to oznacza, że osobom pracującym na etatach należy się dodatkowy dzień wolny za Szczepana? Okazuje się, że tak!

Przepisy, a dokładnie art. 130 § 2 Kodeksu pracy mówi jasno, że:

"każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin".

Kiedy wolne za drugi dzień świąt 2020?

Zwykle to pracodawca ustala termin dodatkowego wolnego za święto w sobotę. Z reguły jest to jeden wspólny dzień wyznaczony dla wszystkich pracowników. W niektórych firmach jednak wolne odbierane jest w indywidualnych terminach.

Czy będą święta Bożego Narodzenia 2020?

W obliczu pandemii koronawirusa zasadnym jest zadanie pytania, jak Polacy będą świętowali w grudniu. Niewykluczone bowiem są różne obostrzenia. Wciąż nie wiadomo, czy nie będziemy mieli do czynienia z zakazem spotkań, a nawet zakazem wychodzenia z domów.

Boże Narodzenie 2020: Wizja Jackowskiego

Co ciekawe, znany jasnowidz Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję związana z okresem bożonarodzeniowym w Polsce. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Posłuchaj o cholesterolu, dowiedz się dlaczego warto dbać o jego prawidłowy poziom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Murale na Politechnice Śląskiej
Źródło: 26 grudnia 2020 wypada w sobotę. Czy należy się dodatkowe wolne za Szczepana?