Zaproszenie komunijne

i

Autor: Canva/Sklep z zaproszeniami

komunia święta 2023

Zaproszenia komunijne na Pierwszą Komunię Świętą. Co warto napisać? Zobacz wzór i ceny zaproszeń

2024-01-19 15:45

Zbliża się okres Pierwszych Komunii Świętych w 2023 roku. Niektórzy dopiero wysyłają zaproszenia na ważną uroczystość. Ale co one powinny zawierać? Kiedy warto je wysłać? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak wypisać zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą?

Wydaje się skomplikowane, ale to naprawdę nic trudnego! Wystarczy kupić gotowe zaproszenie w sklepie papierniczym lub wybrać jakieś ładne w Internecie. Jeżeli chcecie całość wypisać sami, warto poszukać takie zaproszenie, które nie ma wypełnionego środka. Jakie informacje powinniśmy tam zamieścić?

  • informacja o rodzaju uroczystości
  • data oraz miejsce komunii,
  • godzina komunii,
  • godzina uroczystości pokomunjnej,
  • w przypadku określonych prezentów – informacja o tym, że np. mile widziane są prezenty lub pieniądze,
  • numer kontaktowy do rodziców,
  • prośba o potwierdzenie przybycia.

Warto pamiętać i przemyśleć, czy zapraszamy całą rodzinę wraz z dziećmi na jednym zaproszeniu, czy np. jeżeli dziecko jest pełnoletnie, to czy nie warto dla niego przeznaczyć osobnego zaproszenia.

Oto przykład zaproszenia komunijnego

Mamy zaszczyć zaprosić Sz.P. X wraz z rodziną na uroczystość przyjęcia przez … (imię dziecka) Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w dniu… o godzinie… w parafii… Przyjęcie odbędzie się w … . Prosimy o potwierdzenie przybycia do … . Mile widziane są prezenty w formie…/Nie ma określonych form prezentów.

Numery kontaktowe… x

Jak zrobić zaproszenia na przyjęcie. Pomysły i inspiracje

Ile kosztuje zaproszenie na komunię?

Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie zaproszenie komunijne nam się podoba i czego oczekujemy. Piękne, ale proste wzory można dostać nawet za 3 złote! Takie już bardziej zaawansowane czy po prostu bardziej wystawne zaczynają się od 15 złotych w górę. Niektóre firmy oferują własne zaprojektowanie zaproszenia, tutaj cennik zależy od użytych surowców.

Zaproszenie komunijne można zrobić też samodzielnie! Wystarczy dostęp do Canvy, ogranicza nas wtedy tylko dostęp do wersji Pro, a potem wydruk.

Kiedy dać zaproszenie na komunię?

Oficjalne zaproszenie komunijne powinno dostarczyć się nawet około 6 tygodni przed uroczystością! Taka data jest szczególnie ważna w przypadku restauracji, gdzie trzeba potwierdzić liczbę gości. W przypadku imprez domowych wystarczą nawet 3 tygodnie. Jeżeli zdecydujemy się na wysłanie zaproszeń pocztą, warto uwzględnić czas dostarczenia przesyłki. Warto to zrobić odpowiednio wcześniej.