Shein

i

Autor: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News/Twitter/Sillicon Valley

biznes

Założyciel marki Shein to tajemnicza persona. Co wiemy o Chrisie Xu?

2023-09-27 10:40

Shein jest niezwykle popularne w Polsce. Nie dzięki dobrej jakości składom, a raczej ogromnej różnorodności w rozmiarach oraz wzorach. Polki potrafią hurtowo zamawiać od nich ciuchy. Jak się okazuje, szef Chris Xu to tajemnicza postać, która ukrywa się przed ludźmi!

Shein w Polsce. Polki chętnie kupują od nich ciuchy

Regularnie na grupach dla kobiet można trafić na polecenia Shein. Głównie przez ogromną ofertę ubrań oraz rozmiarów. Nie ukrywajmy, to przyjazna firma dla osób plus size, które często mają problem z zakupem ubrań w galeryjnych sklepach.

Jednak Shein to też marka-wróg ekologów. Głównie przez

  • tworzenie ton ubrań,
  • dziwnej sytuacji odpadowej z ubraniami po zwrotach,
  • informacjach o warunkach pracy w szwalniach.

Według danych Google, Shein było najpopularniejszą marką modową w 2022 roku.

Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych

Założyciel Shein Chris Xu. Miał się urodzić w biednej rodzinie i robić wszystko sam

Legenda o założycielu Shein Chris Xu jest jak z książki. Xu Yangtian to jeden z najbogatszych ludzi w Chinach. Wywiadów nie udziela, są tylko kontrolowane informacje. Miał się urodzić w 1983 roku. Według mediów, pochodził z biednej rodziny. Musiał ciężko pracować, aby opłacić studia z handlu międzynarodowego na Qingdao University of Science and Technology.

Od razu po studiach rozpoczął pracę jako specjalista SEO. Pierwszy jego biznes powstał już w 2008. Chris Xu sprzedwał maści, później zaczął się kierować w stronę ubrań. I tak powstał kolejny biznes – Shein. W 2012 namówił do współpracy miliarderów i tak zaczęła się historia wielkiej marki.

Chris Xu nazywany jest wspaniałym szefem. Do mediów docierają informacje tylko o pozytywach. Ponoć interesuje się wszystkimi pracownikami oraz stara się ich wspierać.

Obecnie majątek Chris Xu wyceniany jest na 10 miliardów dolarów. Głównym rynkiem zbytu okazują się nie Chiny, a Stany Zjednoczone.

Jakie są dalsze plany na Shein? Na pewno poszerzanie oferty oraz wcielanie kolejnych konkurentów.

Handlowali podróbkami na bazarze. W ofercie zegarki, perfumy, ubrania znanych marek