wydarzenia

Za nami Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Szczecinie. Zjechali się na nią ludzie z całej Polski!

2024-06-16 9:45

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Szczecinie to jedno z największych wydarzeń w regionie. Do stolicy województwa zachodniopomorskiego przyjechali hodowcy i właściciele psiaków z całej Polski! Zobaczcie zdjęcia ich uroczych pupili.

XXVIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Szczecinie. Zjechali się ludzie z całej Polski!

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Szczecinie zaczęła się 15 czerwca, a skończy 16 czerwca. Na wydarzenie organizowane przez ZKwP Oddział Szczecin zjechali wystawcy z całej Polski.

- Przyjechaliśmy specjalnie do Szczecina ze wschodniej Polski. Jest tutaj jedna z mniejszych międzynarodowych wystaw, ale można poznać hodowców m.in. z Niemiec. To ciekawe doświadczenie - powiedziała dla eska.pl jedna z hodowczyń.

Inni przyjeżdżają do Szczecina od wielu lat również głównie przez kontakty z Niemcami, ale i... mieszkańcami krajów skandynawskich.

- W tym roku nawiązałam kontakt z hodowcą z Niemiec i być może wymienimy się szczeniętami do hodowli. Już tak kiedyś umówiłam się właśnie tutaj z hodowcą z Danii - powiedziała dla eska.pl inna hodowczyni psów.

Faktycznie, w Szczecinie było słychać nie tylko język polski, ale też angielski, niemiecki, a nawet niderlandzki!

- Przyjechaliśmy tutaj, bo usłyszeliśmy, że ma być kilku przedstawicieli owczarków francuskich. To rzadko spotykana rasa w Polsce - powiedział dla eska.pl jeden z właścicieli właśnie owczarków francuskich.

Na Netto Arenie można było zobaczyć rasy z całego świata, a nawet te nieuznane jak polski spaniel myśliwski. Najpopularniejsze były:

  • pudle (królewskie i toy),
  • spaniele (papillony, cavaliery),
  • west highland white terriery,
  • grzywacze chińskie,
  • chiny japońskie.
Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach

Zobaczcie w naszej galerii zdjęć zdjęcia z wystawy psów w Szczecinie!

Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Husky