Nowe obiekty WSPR
Dwa nowe budynki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowa to projekt, który zakłada zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w obrębie samych konstrukcji, jak i zagospodarowanie terenu przylegającego do nich. Prace mają być realizowane w trybie "zaprojektuj i wybuduj" i zakładają zrealizowanie ich tak, by jednostki były w pełni przystosowane do wyjazdów w teren. Te powstaną w Koszalinie i Pyrzycach. Trzeci obiekt, w Drawsku Pomorskim, zakłada realizacje robót budowlanych dotyczących budowy samej filii WSPR wraz z zagospodarowaniem terenu.
Ratownicy medyczni i obsługa ambulansów otrzymają w pełni funkcjonalne i nowoczesne budynki, przystosowane do różnych sytuacji. Przestronne garaże wraz z myjnią z dekontaminacją czy komfortowym wyjazdem z obiektu to jedynie część udogodnień jakie zagoszczą w nowych filiach WSPR.
Zachodniopomorskie pogotowie jest najlepsze w Polsce. Tworzy je doświadczony zespół ratowników medycznych, który powinien pracować w jak najlepszych warunkach. Budową kolejnych trzech siedzib Stacji domykamy proces modernizacyjny filii WSPR – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.
Celem usprawnienie pogotowia ratunkowego w regionie
Nowy budynek WSPR w Koszalinie powstanie przy ul. Fałata i będzie to obiekt dwukondygnacyjny. Podobna filia powstanie w Pyrzycach, ta zostanie wybudowana przy ulicy Mickiewicza. Natomiast Drawsko Pomorskie otrzyma swój unowocześniony budynek przy ul. Chrobrego. Skala projektu dobitnie pokazuje z jakim przedsięwzięciem mamy do czynienia. Mówił o tym Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie:
Chcemy jak najlepiej zadbać o zdrowie i życie mieszkańców całego województwa oraz wszystkich tych, którzy odwiedzają Pomorze Zachodnie. Misja niesienia pomocy popycha nas do nieustannego rozwoju. Przede wszystkim stawiamy na doskonalenie naszej kadry, jednak naturalnym etapem rozwoju, jest także sukcesywne polepszanie warunków ich pracy. Głęboko wierzę w to, że budowa nowych filii zagwarantuje świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie - mówił Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Roman Pałka.
Całkowity koszt inwestycji wynosi 39 542 377,02 zł. Kwota ta zostanie częściowo dofinansowana z rządowego programu "Polski Ład". Program ten pokryje koszty inwestycji w wysokości 30 milionów złotych. Pozostała część środków pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego.