Uniwersyteckie Centrum Zabiegowe z dofinansowaniem
Dofinansowanie projektu Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci w szpitalu klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zostało przyznane w październiku ub.r.
- (To) niezwykle ważna inwestycja, która będzie wspierać wielką kompleksowość ośrodka szpitala klinicznego w Szczecinie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie to centrum, które już w tej chwili będzie tylko zwieńczeniem tego, co tutaj się dzieje, bo trzeba powiedzieć, że już dzisiaj w tym ośrodku – wielospecjalistycznym, o dużym zasięgu – dokonywane są wysokospecjalistyczne zabiegi, które służą również osobom najbardziej wrażliwym, najmniejszym, czyli dzieciom – powiedziała w poniedziałek minister zdrowia Katarzyna Sójka
Dyrektor szpitala klinicznego nr 1 PUM Konrad Jarosz mówił, że "nie boi się o kadrę, bo ta kadra jest".
- Ta kadra potrzebuje tylko przestrzeni, żeby rozwinąć skrzydła, potrzebuje takich warunków, które pozwolą na realizację marzeń, planów (…). A pacjenci muszą się czuć bezpieczni, muszą mieć poczucie komfortu i dzięki tej inwestycji to poczucie komfortu jest – powiedział
Uniwersyteckie Centrum Zabiegowe - o inwestycji
Budynek Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci ma się składać z pięciu kondygnacji - czterech naziemnych z podpiwniczeniem. Zaplanowano też wykonanie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Centrum zostanie połączone z istniejącym budynkiem szpitala łącznikami podziemnymi i naziemnymi. Mają się w nim znaleźć m.in. pracownie USG i RTG dla dzieci, Szpitalny Oddział Ratunkowy, poradnie, bloki operacyjne, oddział jednego dnia, oddział chirurgii i intensywnej terapii oraz oddział ortopedii.
Fundusz Medyczny został powołany w październiku 2020 r., aby poprawić dostępność nowoczesnego leczenia i przyspieszyć modernizację szpitali.
W poniedziałek przekazano także informację o podpisaniu umowy na zwiększenie dotacji dla wieloletniego planu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na kwotę 210 mln zł. Jak mówiła minister Sójka, chodzi głównie o rozbudowę kompleksu badawczo-dydaktyczno-klinicznego.
- To realne budowanie bezpiecznej przyszłości Polaków w wymiarze zdrowotnym, nie zapominając o nikim – od najmłodszego pacjenta aż po seniora – zaznaczył podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Marcin Martyniak.
Polecany artykuł: