Wszystkich Świętych na cmentarzach Pomorza Zachodniego
Tradycyjnie w ten dzień odbywają się nabożeństwa a wierni uczestniczą w mszach świętych modląc się o spokój dusz, które opuściły nasz świat. To również chwila oddechu gdyż tradycyjnie dzień 1 listopada jest dniem wolnym od pracy. Pozwala to spotkać się z rodziną i bliskimi, by wspólnie udać się na cmentarz.
Maszewo
Wiele osób pojawia się także w mniejszych miastach i miasteczkach. Tak jest chociażby w Maszewie. Miejscowość położona w powiecie goleniowskim posiada urokliwy cmentarz położony wśród ogromnych dębów. Prostokątna nekropolia lezy nieopodal centrum miasta choć przez swoją bramę i obecność drzew pozostaje sprytnie ukryta przed otaczającymi ją drogami. Pochowanych jest tu kilkanaście tysięcy osób i każdego roku zbiera się na niej wielu wiernych podczas obchodów 1 listopada.
Sławno
Na północnym zachodzie województwa zachodniopomorskiego położone jest Sławno, które leży przy pasie nabrzeża Morza Bałtyckiego. Choć posiada niewielki cmentarz, oficjalnie nazwany Cmentarzem miejskim w Sławnie, jest on tłumnie odwiedzany, szczególnie przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Jego znakiem szczególnym jest bardzo urokliwie zagospodarowana przestrzeń, wokół której licznie rosną drzewa, a ścieżki są bardzo widocznie wydzielone.
Dobra
W województwie zachodniopomorskim natrafić można na dwie miejscowości, które nazywają się tak samo, ale dzieli je ok. 80 kilometrów. Mowa o Dobrej. Jedna z nich leży w sąsiedztwie Szczecina, natomiast druga, z pięknym cmentarzem wzniesionym na wzgórzu, w powiecie łobeskim. Miejsce pochówku wielu osób jest urokliwie położone na wzniesieniu, z którego widać panoramę miasteczka z jego charakterystycznym kościołem. Równie urokliwy jest pomnik nieznanego żołnierza, pod którym co roku zbierają się osoby chcące pozostawić tam symboliczny znicz.
Uroczystości Wszystkich Świętych docierają również do wsi i miasteczek. Wiele osób przybywa w ten dzień na zapomniane cmentarze, by choć przez chwilę nadać im ich dawny blask.