Piłka nożna

i

Autor: pixabay.com Piłka nożna, narożnik boiska

sport

Turniej piłkarski dla dzieci Pogoń Szczecin FS Cup 2024

2024-05-17 20:44

Kolejna edycja Ogólnopolskiego turnieju o puchar Floriana Krygiera przed nami. Już w ten weekend na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza pojawią się dziecięce drużyny z województwa zachodniopomorskiego, które wezmą udział w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym pod nazwą Pogoń Szczecin Football Schools Cup.

W dwudniowym wydarzeniu piłkarskim zaprezentuje się ponad 500 dzieci w wieku 4 – 14 lat. 

Dla uatrakcyjnienia formuły wydarzenia wszystkie drużyny przybiorą barwy państw niczym z prawdziwych Mistrzostw Europy. Impreza sportowa będzie jedną z dwóch kwalifikacji, w trakcie której drużyny zagwarantują sobie udział we wrześniowym finale Ogólnopolskiego turnieju o puchar Floriana Krygiera 2024.

- Realizacja tego typu wydarzeń ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie dostępności do zorganizowanych, rówieśniczych zmagań sportowych, identyfikowanie i wspieranie rozwoju talentów sportowych oraz krzewienie idei fair play - mówi Łukasz Ceglarek z fundacji Pogoń Szczecin Football Schools.

Dzięki wsparciu finansowym i organizacyjnym  instytucji oraz partnerów, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę, medale z dyplomami dla każdego zawodnika oraz wyróżnienia i nagrody indywidualne dla zawodników.