To przede wszystkim szansa na poznanie jeździeckiego kunsztu od strony praktycznej
- Oprócz zwykłej pielęgnacji, przyjścia do konia, obejścia się z koniem, to pierwsza klasa została już przeze mnie rzucona trochę na "głęboką wodę", ponieważ uczniowie biorą udział we wszystkich wizytach weterynaryjnych. Brały już udział w gastroskopii u konia. - wyjaśnia Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Do współpracy ze szkołą włączyła się Komenda Wojewódzka Policji
- To ma szanse stworzyć dla nas jako policjantów taki przyszły materiał na funkcjonariuszy. Czy to będzie policja, czy straż graniczna, czy wojsko, to materiał potencjalny już jest. Ja już sama w swoich szeregach, sekcji konnej posiadam absolwenta takiej klasy. - mówi komisarz Agnieszka Kacprzak z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP.
Polecany artykuł:
Jak naukę tutaj widzą uczniowie?
- Jestem tu, bo lubię konie i mam już taki zamysł, by iść do policji konnej. - mówi Zosia.
- Wybrałam ten profil, ze względu na zainteresowanie. Od najmłodszych lat jestem związana z końmi i jeżdżę konno. Do tego interesuje mnie nauka o behawiorze koni. Jeżeli nie pójdę do policji, to założę własną stajnię i zostanę trenerem! - tłumaczy Amelia.
- Interesują mnie konie. Od 9. roku życia jeżdżę. Raczej nie pójdę do policji, myślę nad fizjoterapią koni. - dodaje Oliwia.
Trójstronne porozumienie o współpracy zostało podpisane 24 stycznia przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Komendę Wojewódzką Policji oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.