Stargard

To będzie nowa ulubiona gra mieszkańców Stargardu. Miasto otrzyma własną wersję Monopoly

2024-05-27 8:48

Chyba nie ma osoby, która kiedyś nie spróbowała swoich sił w grze planszowej "Monopoly". Teraz dodatkowy powód do zapoznania się z pozycją mieć będą mieszkańcy Stargardu. Okazuje się bowiem, że miasto otrzyma własną wersję gry Monopoly!

Stargard z własną wersją Monopoly 

Miasto Stargard poinformowało o własnej wersji gry za pomocą swojego Facebooka. Jak się okazuje, Monopoly z planszą umiejscowioną w Stargardzie wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku:

Monopoly Stargard będzie lokalną wersją doskonale znanej gry, która od 1935 roku cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory sprzedano jej aż 200 000 000 egzemplarzy. Na naszej planszy pojawią się lokalne akcenty – ulice, charakterystyczne budowle i zabytki. Z kolei na kartach Szansa i Kasa Społeczna znajdziemy ciekawostki o mieście. Każdy gracz będzie mógł zostać właścicielem kawałka Stargardu, a może nawet całkiem pokaźniej jego części. W tworzeniu planszówki wezmą udział również mieszkańcy. W wakacje zdecydują jak powinno wyglądać jedno z pól. Prace nad ich wyborem już ruszyły. O tym, które obiekty z naszego miasta się tam znajdą, dowiemy się niedługo - czytamy na stronie miasta Stargard

Stargardzka wersja Monopoly ma być gotowa jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a to oznacza, że będzie idealnym pomysłem na prezent. Przed nami oficjalna premiera gry, na którą, jak obecuje miasto, zaproszeni będą wszyscy Stargardzianie:

- Niezwykle cieszy, że tak kultowa gra będzie miała również swoją stargardzką edycję. To świetne narzędzie do promocji naszego miasta na zewnątrz i jednocześnie budujące lokalną tożsamość. Sama nie mogę doczekać się momentu, w którym zagram z bliskimi w Monopoly Stargard. Ta planszówka może nieść emocjonującą zabawę, ale również dobrze wpływać na budowanie relacji i zacieśnienie więzi – mówi dla oficjalnej strony Stargardu Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Na czym polega Monopoly?

Monopoly to gra planszowa, która zadebiutowała w 1935 roku. Jej początkową funkcją było nauczenie młodych graczy zasad kapitalizmu i dążenia do monopolu na rynku. Zasady gry są proste, należy inwestować w pola, na które trafiamy po wyrzuceniu danej ilości oczek na kostce. Zabawa utrudniona jest m.in. poprzez pole więzienia, które zabiera graczowi turę. Do tej pory Monopoly sprzedało się w 300 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Polsce pierwsza edycja specjalna gry ukazała się w 2015 roku, a jej bohaterem był Kraków. Szczecin do tej pory nie posiada własnej wersji Monopoly. 

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice