test koronawirus

i

Autor: Alexandra_Koch/Pixabay.com

Testować czy nie? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista

2022-02-17 12:37

W ostatnim czasie w Szczecinie coraz bardziej powszechne staje się unikanie wykonywania testów na koronawirusa. Wszystko po to, aby utrzymać płynność działalności firm.

Pracodawcy wręcz mówią, żeby pracownicy się nie testowali, ponieważ pozytywny wynik testu na koronawirusa powoduje, że część załogi idzie na kwarantannę, co uniemożliwia funkcjonowanie danej firmy. Nie każdy chce się też testować, nie każdy chce przebywać jakiś dłuższy czas w domu - mówi Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom w Szczecinie.

Czasami pracownicy wręcz obawiali się o zdrowie swoje i bliskich.

Dostawaliśmy też informacje, że pracodawca powiedział, że mają się nie testować i znalazły się też osoby, które chciały na taki test pójść i to, że nie testowali się inni pracownicy, powodowało w nich lęk, że będą chorować i że tę chorobę będą później przenosić na członków rodziny - dodaje Marczulewska. 

Obecnie izolacja do osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa trwa 7 dni. Całkowicie zdjęta została z kolei kwarantanna dla osób z kontaktu. Domownicy osoby z dodatnim wynikiem podlegają kwarantannie, która trwa tyle samo dni, co izolacja osoby zakażonej, a więc 7 dni. 

Nie dokarmiaj ptaków chlebem! W Szczecinie pojawiły się ptasie bufety